رمز من - ramzeman

شهاب سنگی كه سال 2018 به زمین خورد حاوی عناصر ایجاد حیات است

شهاب سنگی كه سال 2018 به زمین خورد حاوی عناصر ایجاد حیات است دانشمندان كشف كردند شهاب سنگی كه در ۱۶ ژانویه سال ۲۰۱۸ در آسمان آمریكا پدیدار شد و سپس در یك دریاچه یخ زده در میشیگان فرود آمد، حاوی بعضی از عناصر اصلی برای ایجاد حیات است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این سنگ که پهنای آن شش فوت(۱.۸ متر) است هنگام حرکت با سرعت ۳۰ هزار مایل در ساعت، آسمان را روشن کرد و تصاویر آن به سرعت در سرتاسر جهان پخش گردید.
قطعات این شهاب سنگ به سرعت ردیابی و به دانشمندان تحویل داده شد. حال دانشمندان اظهار کرده اند این شهاب سنگ حاوی بعضی از عناصر اصلی برای ایجاد زندگی است. "ترکیبات آلی" درون این شهاب سنگ یافت شده است و این مولکول های حاوی کربن پایه اسیدهای آمینه، چربی ها، دی. ان. ای و سایر مواد بیولوژیکی هستند.
کشف این مواد اولیه بر روی یک سنگ فضایی به این مفهوم است که امکان دارد میلیاردها سال پیش شهاب سنگی بزرگتر اما مشابه بر روی زمین فرود آمده و این ترکیبات آلی را با خود آورده و در نهایت سبب ایجاد حیات شده است.
"فیلیپ هک"(Philipp Heck) متصدی موزه فیلد در شیکاگو که به تجزیه و تحلیل این شهاب سنگ پرداخته اظهار داشت: این نوع ترکیبات آلی احتمالاً سال ها پیش و در هنگام تشکیل اولیه زمین توسط شهاب سنگ ها به زمین منتقل شده اند و امکان دارد به ایجاد مواد تشکیل دهنده زندگی کمک کرده باشند.


در حالیکه دانشمندان می دانند که ترکیبات مبتنی بر پایه کربن در پیشرفت حیات کره زمین بسیار موثر بودند اما درک ریشه آنها همچنان همانند یک راز است. بعضی از نظریه ها می گویند که آنها از اعماق زمین بیرون زده اند، در حالیکه برخی دیگر می گویند که آنها احتمالاً از راه شهاب سنگ ها از جهان دیگر بر روی سیاره ما فرود آمده اند.
تصور نمی گردد که این شهاب سنگ به تنهایی حاوی زندگی باشد بلکه حاوی موادی است که با عنایت به شرایط مناسب می توانند حیات ایجاد کنند. رادارهای هوایی به دانمشندان در نشان دادن موقعیت و سرعت شهاب سنگ کمک کرد.
دکتر هک اظهار داشت: این بدان مفهوم بود که ما خیلی سریع توانستیم آنرا پیدا نماییم. در عرض دو روز "رابرت وارد"(Robert Ward) که به بررسی شهاب سنگ ها علاقه دارد نخستین قطعه آنرا در سطح یخ زده دریاچه استرابری(Strawberry Lake)، نزدیک هامبورگ، میشیگان شناسایی کرد و آنرا به موزه فیلد شیکاگو سپرد.
"جنیکا گریر"(Jennika Greer) یکی از نویسندگان این تحقیق و دانشمند دانشگاه شیکاگو اظهار داشت: این تحقیق نشان داد که جدا از حضور ترکیبات آلی در آن، این سنگ یک شکل نادر از شهاب سنگ است که به آن کندریت H۴ می گویند.


یافته های این مطالعه در مجله "Meteoritics & Planetary Science" انتشار یافته است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/08/08
23:07:34
5.0 / 5
1959
تگهای خبر: دانشمند , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت