رمز من - ramzeman

اولین نوآوردگاه مركز نوآوری ایرانسل شروع شد

اولین نوآوردگاه مركز نوآوری ایرانسل شروع شد اولین نوآوردگاه مركز نوآوری ایرانسل با حضور 10 تیم استارت اپی شروع شد.


به گزارش رمز من به نقل از مهر، در مراسم شروع به کار این نوآوردگاه (Startup Weekend)، بامداد روز جمعه ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۹، دکتر حسن بولوردی معاون فنی و مهندسی ایرانسل و مدیرعامل مجموعه‌ی «ایرانسل لبز» و مهندس محمد خلج عضو هیأت مدیره و مدیرعامل اسنپ و عضو هیأت مدیره‌ی ایرانسل لبز، حضور داشتند و دقایقی در جمع تیم های استارتاپی سخن گفتند. مجموعه‌ی ایرانسل لبز (Irancell Labs)، شامل سه بخش «تحقیق و توسعه»، «مرکز نوآوری ایرانسل» و «آکادمی ایرانسل»، از سال گذشته، با هدف تعمیق ارتباط ایرانسل با جامعه‌ی دانشگاهی و کمک به مراکز علمی، استارتاپ ها و شرکت های فناور تأسیس شده است. مدیرعامل ایرانسل لبز در این مراسم، نوآوری را در وهله‌ی اول، کلیدی برای حل مشکلات و چالش ها و ارائه خدمات بهتر به مشترکان و در وهله دوم بعنوان یک مزیت رقابتی برای حضور در بازار برشمرد و تاکید کرد: در ایرانسل معتقدیم که نوآوری باید در تمام ارکان شرکت، شامل فرایندها، محصولات و خدمات به مشتریان جاری باشد و در فکر و کردار کارکنان نهادینه شود.
وی با اعلان اینکه نوآوری، منشأ تحولات فناورانه‌ی سال های اخیر که منجر به انقلاب صنعتی چهارم شده، بوده است، به رشد سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی اشاره نمود و اظهار داشت: عمده‌ی سهم این رشد، مربوط به اپراتورها و اکوسیستم استارتاپی بوده است. بولوردی همین طور به نخستین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل اشاره نمود و آگاهی داد که بعد از فراخوان اولیه، ۵۰ طرح و ایده به مرکز نوآوری ایرانسل ارسال شده و بعد از داوری اولیه، ۱۰ تیم استارتاپی به نوآوردگاه راه یافته اند. تیم هایی که از داوری نهایی عبور کنند، در شتاب دهنده‌ی کهکشانِ مرکز نوآوری ایرانسل، تحت حمایت این مرکز قرار می گیرند. وی در عین حال اشاره کرد که دریافت ایده ها برای حضور در نوآوردگاه های بعدی، همچنان ادامه دارد.
عضو هیأت مدیره‌ی مجموعه‌ی ایرانسل لبز هم در این مراسم، با اشاره به گذشت یک سال از راه اندازی رسمی این مجموعه با حمایت مدیرعامل و هیأت مدیره‌ی ایرانسل، اظهار داشت: ایرانسل سابقه‌ی خوبی در پشتیبانی از استارتاپ ها دارد و ارتباط زنده با اکوسیستم استارتاپی و تجربه‌ی موفقی که در سرمایه گذاری روی اسنپ بعنوان بزرگترین استارتاپ ایران داشته است، می تواند سبب حمایت مؤثرتر از تیم های استارتاپی شود. مدیرعامل اسنپ اضافه کرد: ما هم بعنوان مجموعه‌ی اسنپ علاقه مندیم در کنار تیم ها حضور داشته باشیم و از ایده هایی که به پلت فرم ما کمک می نماید حمایت، چالش های موجود را مطرح و چاره دریافت نماییم. خلج همین طور با اعلان اینکه در پارادایم فکری جدید به وجود آمده در بخش دولتی، از بخش خصوصی حمایت بیشتری می شود و شرکت های فناور، به رسمیت شناخته می شوند، این امر را سبب برطرف شدن خیلی از مشکلات موجود در پیش پای نسل قبل شرکت های نوپا دانست و خطاب به تیم های استارتاپی حاضر در نوآوردگاه اظهار داشت: در مرحله بعدی، رسالتی که بر عهده‌ی شماست، کوشش برای تقویت هر چه بیشتر اعتماد نسبت به بخش خصوصی، در بخش دولتی است. اولین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل، از ۱۶ تا ۱۸ آبان ماه، در «شتاب دهنده‌ی کهکشان» این مرکز، واقع در «ایستگاه نوآوری شریف»، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می گردد و ۱۰ تیم استارتاپیِ شرکت کننده که بعد از ثبت نام، در ارزیابی اولیه پذیرفته شده اند، در آن حضور دارند. بعد از افتتاحیه‌ی بامداد امروز، تیم ها در کارگاه های مختلف حضور خواهند داشت و روز یکشنبه، داوری نهایی و اختتامیه‌ی نوآوردگاه، با حضور و سخنرانی دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، انجام می شود.

1399/08/17
19:49:59
5.0 / 5
1537
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت