رمز من - ramzeman

پهپاد زنبور عسل از دشوارترین موانع عبور می كند

پهپاد زنبور عسل از دشوارترین موانع عبور می كند به گزارش رمز من محققان استرالیایی از تولید پهپاد كوچك تازه ای با الهام از زنبورهای عسل اطلاع داده اند كه می تواند در بسته ترین محیط ها از لابلای موانع مختلف پرواز كند.به گزارش رمز من به نقل از نیواطلس، در سالهای اخیر پرندگان و جانداران مختلفی الهام بخش تولید انواع ربات و پهپاد بوده اند. زنبور عسل همچون این موجودات است که از توانایی بالایی برای پرواز در محیط های بسته و عبور از لابلای موانع برخوردار می باشد و بدون برخورد از کنار آنها می گذرد.
پهپاد زنبور عسل ساخته شده توسط پژوهشگران استرالیایی می تواند وضعیت و شکل ظاهری خویش را برای پرواز در فضاهای تنگ تغییر دهد و این کار را به خوبی و متناسب با شرایط انجام می دهد. بررسی ها نشان داده است زنبورهای عسل باوجود مغز کوچکی که دارند می توانند اطلاعات دریافتی از محیط اطراف را در حین پرواز به خوبی پردازش کنند و بدن خویش را برای عبور از موانع مختلف با شرایط موجود سازگار و هماهنگ کنند. این قابلیت به خصوص در زنبورهای عسل بیشتر است و آنها می توانند بدون برخورد با دیواره های یک تونل از درون آن عبور کنند یا از فضاهایی عبور کنند که از فاصله دو بال آنها باریک تر است.
زنبورهای عسل با اسکن چشمی شکاف های محیط اطراف و تهیه نقشه ای جامع در مغز خود می توانند بدنشان را برای عبور از یک حفره یا مانع پیچ و تاب بدهند و حالا همین اطلاعات الهام بخش تولید یک ربات پرنده شده است.
این ربات هم با مشاهده موانع به محاسبه شرایط محیطی می پردازد و سپس تصمیم می گیرد که برای عبور از آنها باید چه حالتی به خود بگیرد. محققان امیدوارند پس از تکمیل بررسی ها بر روی نمونه اولیه این ربات انواع بیشتری از آنرا تولید کنند.


منبع:

1399/09/07
13:41:18
5.0 / 5
1357
تگهای خبر: اطلاعات , تولید , ربات , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت