رمز من - ramzeman

پاكسازی اقیانوس ها با شناورهای رفتگر

پاكسازی اقیانوس ها با شناورهای رفتگر رمز من: شرکت ˮاوشن کلین آپˮ شناورهای نسل سوم خودرا برای پاکسازی اقیانوس ها آماده کرده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "اوشن کلین آپ"(Ocean Cleanup) به مدلول "پاکسازی اقیانوس" نام خودرا به امید انجام یک پروژه فوق العاده برای پاکسازی زباله های پلاستیکی از اقیانوس ها گرفته است. این سازمان غیرانتفاعی دارای چندین شناور است که اقیانوس ها را به وسیله پاکسازی رودخانه های آلوده که زباله ها را به دریا می ریزند، پاکسازی می کنند.
حالا این شرکت اعلام نموده است که تولید این شناورهای موسوم به "Interceptors" را با هدف استقرار آنها در هزار رودخانه به شدت آلوده افزایش داده است.
هم اکنون شرکت "اوشن کلین آپ" دارای سه شناور است که در رودخانه های مالزی، اندونزی و جمهوری دومنیکن مستقر شده اند. چهارمین شناور نیز فرا می رسد و مقرر است اوایل سال آینده در ویتنام مشغول فعالیت شود.
این شناورها بعد از شناور شدن در رودخانه ها، در بستر رودخانه لنگر می اندازند. سپس زباله های پلاستیکی را با دریچه ای که در دهانه آنها قرار دارد و یک نوار نقاله زباله ها را به سطل های زباله درون شناور منتقل می کند، جمع آوری می کنند.
هنگامی که سطل های زباله به تخلیه احتیاج داشته باشند، سنسورهای موجود در شناور به اپراتورها هشدار می دهند. بعد از تخلیه نیز زباله های پلاستیکی برای بازیافت به تاسیسات محلی منتقل می شوند.
طراحی نسل سوم این شناورها شامل ارتقای شناور، نوار نقاله و مخازن زباله است.
شرکت "اوشن کلین آپ" خودرا برای ساخت، نصب و نگهداری این شناورها برای توسعه جهانی این پروژه آماده می کند.
"بویان اسلات" مدیر عامل این شرکت می گوید: من در آخر یک سال بسیار پرچالش، خوشحالم که می بینم تولید انبوه "Interceptor" شروع شده است. این یک گام ضروری برای ماست که با مقیاس گسترده ای با جریان جهانی آلودگی پلاستیکی در اقیانوس ها مقابله نماییم.
منبع:

1399/09/23
22:47:31
5.0 / 5
1100
تگهای خبر: تولید , شركت
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت