رمز من - ramzeman

ناسا سگ رباتیك مشهور را به مریخ می فرستد

ناسا سگ رباتیك مشهور را به مریخ می فرستد رمز من: دانشمندان ناسا در حال کار با سگ رباتیک مشهور شرکت ˮبوستون داینامیکسˮ به نام ˮاسپاتˮ(Spot) هستند تا آنرا در آینده نزدکی روانه مریخ کنند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، دانشمندان ناسا در حال کار بر روی "سگ های مریخ" هستند که سگ های رباتیکی خواهند بود که بطور خودکار در مناطق خشن و غارهای زیرزمینی سیاره مریخ حرکت خواهند کرد.
این سگ های مریخی شبیه به مریخ نوردهای ناسا مانند "اسپیریت"، "فرصت"، "کنجکاوی" و "استقامت" کار خواهند کرد، با این تفاوت که قادر به انجام کارهای بسیار بیشتری خواهند بود.
دانشمندان می گویند که این ربات های چهار پا، چابک تر از مریخ نوردها خواهند بود و مجهز به حسگرهایی هستند که در مواجهه با موانع متوقف نمی شوند و قادر به انتخاب مسیرهای خاص و ایجاد نقشه های مجازی از تونل های زیرزمینی و غارها هستند.
این سگ های رباتیکی در صورت سقوط در چاله های مریخی قادر به بازگشت و بالا آمدن از آنها خواهند بود، کاری که مریخ نوردان فعلی قادر به انجام آن نیستند.
به نظر می رسد که سگ ها هنوز هم بهترین دوست انسان، این دفعه در یک سیاره دیگر خواهند بود.
سگ رباتیکی که مقرر است به مریخ فرستاده شود، سگ رباتیک مشهور شرکت "بوستون داینامیکس" موسوم به "اسپات" است. البته همانطور که دانشمندان می گویند، "اسپات" برای این پروژه اصلاح می شود و "Au-Spot" نامیده می شود.
"Au-Spot" به سنسورهای شبکه ای و نرم افزارهای خاصی تجهیز خواهد شد تا با خیال آسوده در سیاره سرخ پرسه بزند.
در حال حاضر این سگ رباتیکی توسط این تیم در حال آزمایش است تا چندین دوره مختلف عبور از موانع را روی زمین پشت سر بگذارد. این آزمایشات شامل یادگیری گذر از تونل ها، بالا رفتن از موانع و سطوح شیب دار و مکان هایی است که شبیه به سطح مریخ و زیر سطح آنست.
استقرار چنین ربات هایی در مریخ می تواند در تحقیقات این سیاره تحول بوجود آورد. هنوز تاریخ مشخصی برای زمان پرتاب "Au-Spot" مشخص نشده است، اما باید منتظر اعلام خبر آن بود.
ناسا حداقل از سال ۲۰۱۸ به دنبال استفاده از سگ های رباتیکی مانند "اسپات" در ماموریت های مریخی خود بوده است و الان این رویا ممکنست به زودی به واقعیت تبدیل گردد.
از این پس "اسپات" بیش از خدمتکاری در رستوران ها و عملیات های امداد و نجات برای بشر کار خواهد کرد، کاری که می توان ادعا کرد که یک کار بسیار مفید خواهد بود.
این تیم برنامه خودرا در تاریخ ۱۴ دسامبر در اتحادیه ژئوفیزیک سالانه آمریکا (AGU) ارائه داد.
منبع:

1399/09/29
14:55:53
5.0 / 5
1304
تگهای خبر: استقامت , دانشمند , ربات , شبكه
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت