رمز من - ramzeman

توضیحات ناسا درباره فرود مریخ نورد استقامت

توضیحات ناسا درباره فرود مریخ نورد استقامت به گزارش رمز من ناسا روز چهارشنبه هفته آینده(27 ژانویه) ساعت 4: 30 پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(یک بامدادان پنجشنبه به وقت تهران) جلسه مطبوعاتی به صورت مجازی برگزار خواهدنمود و در آن درباره فرود مریخ نورد ˮاستقامت مارس 2020ˮ(Mars 2020 Perseverance rover) صحبت خواهدنمود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، این رویداد به صورت زنده از تلویزیون ناسا، سایت ناسا و یوتیوب پخش خواهد شد. مریخ نورد استقامت که مجهز به ابزارها و تکنولوژیهای جدید علمی همچون بالگرد مریخی نبوغ(Mars Helicopter Ingenuity) است که بر روی آن تعبیه شده در تاریخ ۱۸ فوریه بر روی سیاره سرخ فرود خواهد آمد.
مریخ نورد استقامت از یک مته که در انتهای بازوی رباتیک آن قرار گرفته برای ذخیره نمونه های سنگ ورگولیت(سنگ شکسته و گرد و غبار) در لوله های فلزی خود استفاده خواهدنمود. این لوله ها برای ماموریت آینده به مریخ برای جمع آوری نمونه و بازگشت به زمین در سطح مریخ قرار خواهند گرفت. هدف اصلی مریخ نورد مذکور جستجو نشانه هایی از حیات باستانی در سیاره سرخ خواهد بود. مریخ نورد استقامت توسط "آزمایشگاه پیش رانش جت" ناسا در جنوب کالیفرنیا ساخته و مدیریت شد. "استقامت"، بخش مهمی از پروژه بزرگ ناسا موسوم به "مریخ۲۰۲۰"(Mars ۲۰۲۰) بشمار می رود.
افراد شرکت کننده در جلسه مذکور عبارتند از:
"توماس زوربوچن"(Thomas Zurbuchen)، مدیر اداره ماموریت علمی ستاد ناسا
"لوری گلیز"(Lori Glaze)، مدیر بخش علوم سیاره ای ستاد ناسا
"مت والاس"(Matt Wallace)، معاون پروژه آزمایشگاه پیش رانش جت مارس ۲۰۲۰
"آلن چن"(Allen Chen)، رهبر بخش ورود و فرود و نشستن بر سطح سیاره آزمایشگاه پیش رانش جت مارس ۲۰۲۰
"کن فارلی"(Ken Farley)، دانشمند پروژه مارس ۲۰۲۰ از موسسه فناوری کالیفرنیا
"برایونی هورگان"(Briony Horgan)، عضو تیم علمی مارس ۲۰۲۰ از دانشگاه پردو
رسانه هایی که می خواهند در طول این رویداد بوسیله تلفن سوالات خودرا مطرح کنند باید تا ظهر(به وقت منطقه زمانی شرقی) سه شنبه ۲۶ ژانویه، نام و نام محل کار خودرا به "رکسانا ویزا" به آدرس rexana.v.vizza@jpl.nasa.gov ارسال نمایند.
رسانه ها و عموم مردم نیز می توانند در طول جلسه با بهره گیری از هشتگ #CountdownToMars در شبکه های اجتماعی سوالات خودرا مطرح کنند.
منبع:

1399/10/28
17:37:58
0.0 / 5
1221
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت