رمز من - ramzeman

شناسایی افراد بدون ماسك با كمك یك برنامه هوشمند

شناسایی افراد بدون ماسك با كمك یك برنامه هوشمند رمز من شناسایی افراد بدون ماسک با کمک یک برنامه هوشمند


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از اینوویشن اوریجینز، از اول دسامبر سال ۲۰۲۰ استفاده از ماسک در اماکن عمومی هلند الزامی شده است. مدتی است که این امر در حمل و نقل عمومی هم الزامی شده است. امکان دارد برای کارمندان بخش حمل و نقل عمومی نظارت و بررسی این مورد که آیا همه افراد از این قانون پیروی می کنند یا خیر دشوار باشد. بنابراین شرکت "ام ال ۶" یک برنامه هوش مصنوعی بوجود آورده است که می تواند تشخیص دهد چه زمانی افراد ماسک بر صورت ندارند.
شرکت ها می توانند از این برنامه هوش مصنوعی برای انجام بهتر این کار و بررسی اینکه آیا کارمندان و دیگر افراد از قانون زدن ماسک صورت پیروی می کنند یا خیر استفاده کنند. هنگام استفاده از این برنامه وقتی شخصی ماسک بر صورت ندارد یا ماسک صورت را به درستی نزده باشد، یک اخطار صوتی به صدا در می آید.
جهت استفاده از برنامه، کامپیوتر و دوربین مورد نیاز است. این اپلیکیشن به دوربین متصل می شود و همزمان که برنامه با استفاده از مدل تشخیص چهره، چهره افراد داخل ساختمان را رصد می کند تصاویر افراد در کامپیوتر نمایش داده می شود. علاوه بر این مدل شناسایی تشخیص چهره، این برنامه همینطور از مدلی استفاده می نماید که به آن اجازه می دهد دهان افراد را بررسی کند که این امر به صورت واضح نشان داده است افراد از ماسک مناسبی بهره برده اند یا خیر.
این شرکت اظهار داشت: بررسی و چک کردن صورت تمامی افرد یک کار زمان بر است و کارکنان نمی توانند بررسی نمایند که آیا همه افراد از ماسک صورت بهره برده اند یا خیر اما با کمک برنامه مذکور می توان به صورت خودکار بررسی کرد که آیا این قانون رعایت شده است یا خیر.
"ام ال ۶" کد و دستورالعمل های استفاده از برنامه را به صورت مجانی منتشر نموده است و این برنامه را می توان در همه مکان هایی که استفاده از ماسک الزامی است استفاده نمود. این شرکت ادعا می کند که این برنامه مشارکتی در مبارزه با ویروس کرونا است.
منبع:

1399/10/29
19:01:48
0.0 / 5
1126
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , دوربین , شركت
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت