رمز من - ramzeman
به دلیل اشتراك گذاری اطلاعات؛

درگیری گوگل با محقق هوش مصنوعی این شركت رسوایی آفرید

درگیری گوگل با محقق هوش مصنوعی این شركت رسوایی آفرید به گزارش رمز من گوگل در حال تحقیق در مورد عملکرد یکی از محققان هوش مصنوعی خود است که مدعی است اطلاعات حساسی را از این شرکت به بیرون درز داده است.به گزارش رمز من به نقل از انگجت، حساب کاربری متعلق به این کارمند در گوگل برای استخراج هزاران فایل و به اشتراک گذاری آنها در خارج از شرکت مذکور مورد استفاده قرار گرفته است.
این کارمند که مارگارت میشل نام دارد، یکی از مدیران ارشد واحد اخلاق هوش مصنوعی در گوگل است و با اینکه هنوز از گوگل اخراج نشده، اما به وی گفته شده که طی روزهای آینده حق استفاده از ابزار کاری خویش را در گوگل ندارد.
ماه گذشته یکی دیگر از محققان برجسته هوش مصنوعی به نام تیمنیت گبرو از این شرکت اخراج شد. گوگل ابتدا ادعا کرد علت اخراج وی نگارش مقاله ای مشترک در مورد پیشرفت های هوش مصنوعی گوگل بدون اجازه و هماهنگی این شرکت بوده، اما بعد از مدتی مشخص شد وی به علت انتقاد از رفتارهای تبعیض آمیز گوگل در برابر رنگین پوست ها و اقلیت های نژادی اخراج شده است.
گوگل در اطلاعیه ای در مورد برخورد اخیر با یکی از کارکنان خود گفته است: سیستم امنیتی ما به صورت خودکار حساب کاربری کارمندانی که به دنبال انتقال اطلاعات حساس به خارج از گوگل باشند را قفل می کند و در مورد اخیر هم همین اتفاق افتاده است.
در عین حال کارشناسان مستقل مطمئن نیستند که گوگل در این حوزه صداقت داشته باشد. میشل قبلاً در حساب توئیتری خود از تلاشهای گبرو حمایت کرده و از گوگل و برخی شرکتهای فناوری دیگر به دلیل تبعیض های جنسیتی و نژادی و غیره انتقاد کرده بود.
وی روز سه شنبه در توئیتی از ساندر پیچای مدیر عامل گوگل به دلیل اعمال تبعیض ضد زنان سیاه پوست هم انتقاد کرده بود. گبرو که خود زنی سیاه پوست است با میشل در گروه اخلاق هوش مصنوعی گوگل همکار بوده و قبلاً اعلام نموده بود اگر گوگل به نظرات وی احترام نگذارد از این شرکت خواهد رفت. گوگل دسترسی گبرو به ایمیل شرکتی وی را مسدود کرده و مدعی استعفای وی شده است.
هزاران نفر از کارمندان گوگل، دانشگاهیان و سایرین با امضای نامه ای سرگشاده از گبرو و دیدگاه های وی حمایت کرده اند. بعد از این رویداد، پیچای از نحوه رسیدگی به این مورد توسط گوگل عذرخواهی نمود و از بررسی و تحقیق در این حوزه اطلاع داد.


منبع:

1399/11/03
13:31:51
0.0 / 5
1099
تگهای خبر: اطلاعات , امنیت , شركت , فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت