رمز من - ramzeman
برخلاف تصور؛

سیارك آپوفیس حداقل تا 100 سال آینده به زمین برخورد نخواهد كرد

سیارك آپوفیس حداقل تا 100 سال آینده به زمین برخورد نخواهد كرد رمز من: ناسا اعلام نموده است که سیارک ˮآپوفیسˮ حداقل تا ۱۰۰ سال آینده به زمین برخورد نخواهد کرد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ناسا اعلام نموده است که یک جرم نزدیک به زمین که تصور می شد در سال ۲۰۶۸ به سیاره ما برخورد می کند، تا حداقل ۱۰۰ سال آینده به زمین برخورد نخواهد کرد.
ناسا بعد از اینکه سیارک "آپوفیس" (Apophis) در اوایل ماه جاری میلادی از کنار زمین رد شد، توانست محاسباتی را در مورد آن انجام دهد. دانشمندان از یک آنتن رادیویی استفاده کردند تا حرکت "آپوفیس" را ردیابی کنند و دریافتند که تأثیر این سیارک دیگر به آن صورت که احتمال می رفت، نیست.
البته "آپوفیس" مقرر است در سال ۲۰۲۹ باردیگر بازگردد، اما داده های جدید پیشبینی می کنند که این سیارک از فاصله حدود ۲۰ هزار مایل از کنار زمین عبور خواهد نمود که یک فاصله ایمن است.


سیارک "آپوفیس" ابتدا در ژوئن سال ۲۰۰۴ توسط ستاره شناسان "رصدخانه ملی کیت پیک" (KPNO) آمریکا کشف شد. دانشمندان از آن زمان تابحال همه حرکات این سیارک را مورد بررسی قرار داده اند تا داده های بیشتری در مورد مسیر حرکت آن به دست بیاورند.
"داوید فارنوچیا" (Davide Farnocchia)، پژوهشگر ناسا اظهار داشت: دیگر احتمال برخورد در سال ۲۰۶۸ وجود ندارد و محاسبات ما خطری را حداقل برای ۱۰۰ سال آینده نشان نمی دهند.


"مارینا بروزوویچ" (Marina Brozović)، از دانشمندان "آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا" (JPL) اظهار داشت: باآنکه "آپوفیس" به تازگی به زمین نزدیک شد، اما هنوز حدود ۱۷ میلیون کیلومتر با سیاره ما فاصله دارد. ما توانسته ایم اطلاعات بسیار ارزشمندی در مورد فاصله آن با زمین به دست بیاوریم.
وی اضافه کرد: این بررسی نه تنها کمک کرد تا احتمال خطر را رد نماییم، بلکه یک فرصت اعجاب انگیز علمی را برای ما فراهم می آورد.
منبع:

1400/01/07
14:41:34
5.0 / 5
697
تگهای خبر: اطلاعات , دانشمند , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت