رمز من - ramzeman

تبدیل ضایعات تخمیر جو به سوخت زیستی

تبدیل ضایعات تخمیر جو به سوخت زیستی به نظر می آید که میتوان از ضایعات تخمیر جو که از فرایند تولید نوشیدنی باقی می ماند، برای تولید سوخت زیستی استفاده نمود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، روند تولید ماءالشعیر منجر به باقی ماندن مقدار زیادی ضایعات دانه های جو می شود که یک پروتئین و پودر غنی از فیبر است و به صورت معمول در خوراک دام یا مزارع استفاده می شود.
حالا دانشمندان دانشگاه ایالتی پلی تکنیک "ویرجینیا" راهی یافته اند که با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه های باقی مانده می توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت های زیستی و غیره تولید کنند.
دکتر "هایبو هوانگ" محقق اصلی این پروژه اظهار داشت: در صنعت تولید ماءالشعیر در زمینه کاهش ضایعات یک نیاز اساسی وجود دارد.
"هوانگ" و تیمش با کارخانه های محلی همکاری کردند تا راهی برای تبدیل دانه های باقی مانده به محصولات با ارزش پیدا کنند.
"یانهونگ هه" از محققان این مطالعه اظهار داشت: دانه های مصرف شده جو در مقایسه با سایر ضایعات کشاورزی درصد بسیار بالایی از پروتئین دارند، ازاین رو هدف ما یافتن روشی جدید برای استخراج و استفاده از آن بود.
دانه های مصرف شده جو تا ۳۰ درصد پروتئین و تا ۷۰ درصد فیبر دارند که هضم آن برای انسان دشوار است. ازاین رو "هوانگ" و "هه" تصمیم گرفتند که آنها را به چیزی کاربردی تر تبدیل کنند و برای جداسازی پروتئین از فیبر، یک فرایند جدید ایجاد کردند.
آنها از روشی معروف به "آلکالاز"(alcalase) استفاده کردند تا دانه های مصرف شده را به یک کنسانتره پروتئینی و یک محصول غنی از فیبر تبدیل کنند و موفق شدند تا ۸۳ درصد از پروتئین موجود در این دانه ها را استخراج کنند.
محققان سپس در مرحله بعدی از باکتری ها برای تبدیل آن به سوخت زیستی استفاده کردند.
محققان با استفاده از گونه های جدیدی از باکتری های "باسیلوس لیکنفورمیس" که در یک چشمه در پارک ملی "یلو استون" یافت شده است، آن دانه ها را به ترکیبی تبدیل کردند که برای تولید خیلی از محصولات مانند لاستیک مصنوعی و نرم کننده ها استفاده می شود.
حالا این تیم در تلاش است تا آنزیم های ارزان تر و در دسترس تری را برای جداسازی پروتئین و فیبر موجود در دانه های مصرف شده جو به منظور مقرون به صرفه تر و پایدارتر کردن این فرایند پیدا کند.
منبع:

1400/01/22
21:14:11
5.0 / 5
894
تگهای خبر: تولید , دانشمند , كاربر , كالا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت