رمز من - ramzeman

آزمایش جت پك توسط سربازان نیروی دریایی انگلیس

آزمایش جت پك توسط سربازان نیروی دریایی انگلیس رمز من: سربازان نیروی دریایی سلطنتی انگلیس از جت پک های ˮGravityˮ در تمرینات آزمایشی سوار شدن به کشتی از قایق به شکل بسیار موفقیت آمیز استفاده کردند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، لباس های مخصوصی که انسان را در هوا معلق می کنند و به پرواز درمی آورند با نام جت پک، لباس جتی، تخته جتی و غیره ساخته می شوند و طیف جدیدی از وسایل پروازی دیوانه وار هستند.
خیلی از افراد دوست دارند با آنها پرواز کنند، اما تعداد بسیار کمی پول کافی برای خرید یکی از آنها را دارند و البته بسیاری نمی توانند به این جت پک ها اعتماد کنند. بدین سبب آنها کم و بیش در پروازهای نمایشی گیر کرده اند و احساس نمی گردد که بتوانیم آنها را به زودی در خیابان و گوشه و کنار ببینیم.
اما پیشگامان این حوزه ساعات بی شماری را صرف توسعه و اصلاح جت پک ها کرده اند و به شدت مشتاق بازگشت سرمایه خود هستند. از طرفی سازمان ها و نیروهای نظامی در سراسر جهان بودجه های زیادی دارند و به دنبال طیف گسترده ای از توانایی های مأموریتی هستند که استفاده از تکنولوژی های جدید آنرا برای آنها امکان پذیر می کند.
حالا شرکتی به نام "گرویتی"(Gravity) اعلام نموده است که سه سرباز نیروی دریایی انگلیس در یک مانور از این جت پک ها برای سوار شدن به کشتی از قایق بهره برده اند و توانایی منحصر به فرد خودرا در این امر نشان داده اند.


در این مانور، یک سرباز مجهز به جت پک از یک قایق بادی بلند می شود و روی عرشه یک کشتی جنگی متوسط فرود می آید و نردبان را می اندازد تا بقیه اعضای تیم از آن بالا بروند و سوار کشتی شوند.
این سربازان به خوبی قابلیت های خود و این جت پک ها را در انجام مانورهای هوایی و عقب و جلو رفتن لحظه ای و واکنش های فوری نشان می دهند.
شرکت "گرویتی" این مانور را بسیار موفق خواند و اعلام نمود که این پروازها با ۵ تا ۱۰ کیلوگرم سوخت جت بسیار قابل اشتعال انجام شده است.
البته این جت پک ها در میدان نبرد یک ضعف بزرگ دارند و آن اینکه دستان سربازها در هنگام استفاده از آنها اشغال است و باید حتما دسته های هدایت آنرا در دست داشته باشند، بدین سبب نمی توانند اسلحه به دست بگیرند و در حال پرواز از خود دفاع کنند.
این همان مشکلی است که "گرویتی" برای حل آن تلاش می کند. این شرکت با همکاری یک "جیمز بروتون" که متخصص رباتیک است، برای ایجاد یک سیستم شناسایی حرکت سر با قابلیت تعبیه روی شانه کار می کند که به سربازان جت پک پوش اجازه می دهد در حال پرواز با حرکت سر خود و نگاه کردن، هدف بگیرند و شلیک کنند.
اما آیا جت پک ها در نهایت به یک وسیله معمول برای نیروهای نظامی تبدیل می شوند؟ آنها مطمئناً قابلیت های منحصر به فردی را ارائه می دهند، اما خطرات و اشکالاتی نیز دارند.1400/02/15
21:43:03
5.0 / 5
794
تگهای خبر: تكنولوژی , ربات , شركت , كالا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت