رمز من - ramzeman

درخواست غول های فناوری آمریكا از دولت برای تقویت تولید تراشه

درخواست غول های فناوری آمریكا از دولت برای تقویت تولید تراشه برخی از بزرگترین شرکتهای فناوری آمریکا از دولت این کشور خواستند تا بودجه ای قابل توجه را به پشتیبانی از تولید انواع تراشه در داخل ایالات متحده اختصاص دهد.به گزارش رمز من به نقل از انگجت، این شرکت ها که اپل، گوگل و مایکروسافت هم در بین آنها دیده می شوند با ابراز نگرانی از کمبود تراشه در بازار فناوری که منجر به کاهش تولید خیلی از محصولات الکترونیک و کمبود آنها در بازار خواهد شد، اخطار دادند باید در این حوزه اتحادی میان شرکتهای فناوری ایجاد شود تا تولید تراشه در داخل آمریکا افزایش یابد.
این شرکت ها نام اتحاد تولید نیمه هادی در آمریکا را برای خود برگزیده اند و خواهان اختصاص بودجه مناسب توسط دولت آمریکا به منظور تولید تراشه داخلی بیشتر بر اساس قانون جدید CHIPS هستند. در این قانون مشوق هایی برای افزایش تولید تراشه در داخل آمریکا و افزایش فعالیتهای تحقیقاتی در این حوزه پیشبینی شده است، اما پیشبینی برای تأمین منابع مالی در نظر گرفته نشده است.
از جمله دیگر شرکتهای حاضر در این اتحاد میتوان به ای تی اند تی، آمازون، وریزون، ای ام دی، اینتل، کوالکوم و سامسونگ اشاره نمود.
پیش از این کمبود تراشه باعث کاهش قابل توجه میزان تولید انواع خودرو در آمریکا و دیگر نقاط جهان شده بود. شیوع کرونا و بی نظمی فعالیت کارخانه های تولید تراشه در جهان این مشکل را تداوم بخشیده است.


منبع:

1400/02/22
22:47:31
5.0 / 5
555
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت