رمز من - ramzeman

مریخ زیر نظر چینی ها

مریخ زیر نظر چینی ها رمز من: مرکز برنامه فضایی و اکتشاف ماه سازمان ملی فضایی چین بتازگی اعلام نمود که مریخ نورد آنها موسوم به ˮژورونگˮ (Zhurong) تا شب شنبه بیش از 509 متر بر روی سطح سیاره سرخ حرکت کرده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، مریخ نورد چینی در مسافرت خود به سیاره سرخ به زودی به تپه شنی دوم خواهد رسید. سازمان ملی فضایی چین گفت این مریخ نورد در این ماموریت جدید یک بررسی دقیق از تپه شنی و محیط اطراف آن انجام خواهد داد.
تا روز شنبه "ژورونگ" ۶۳ روز مریخی در سطح سیاره سرخ فعالیت داشته است. یک روز مریخی تقریباً ۴۰ دقیقه بیشتر از یک روز زمینی است.
"تیان ون-۱" در ماه فوریه ۲۰۲۰ سوار بر موشک "لانگ مارچ بی۵" به مدار مریخ رسید. این فضاپیما که سطح نورد "ژورونگ" به آن متصل بود، بعد از گذراندن بیش از سه ماه در مدار از مدارگرد جدا شده و سفرش به سمت سطح مریخ را شروع کرد. "تیان ون-۱" بعد از ورود به جو مریخ، "هفت دقیقه وحشت" را که سطح نورد ناسا تجربه کرده بود، گذراند. یک سپر حرارتی از این فضاپیما هنگام ورود به جو محافظت کرد و سپس چترهای آن باز شد و مریخ نورد بر روی منطقه ی Utopia Planitia فرود آمد.
"ژورونگ" اندازه ای مشابه یک خودروی کوچک دارد و وزن آن ۵۳۰ پوند(۲۴۰ کیلوگرم) برابر با یک چهارم وزن دو مریخ نورد ناسا یعنی "کنجکاوی" و "استقامت" است. این مریخ نورد در روز ۲۲ مه(۱ خرداد) کار خودرا در مریخ شروع کرد.
طبق گفته سازمان ملی فضایی چین، "ژورونگ" و "تیان ون-۱" در وضعیت عادی هستند و زیر سیستم های آنها بطور عادی کار می کنند.
منبع:

1400/04/28
19:50:09
5.0 / 5
248
تگهای خبر: استقامت , فضاپیما , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت