مریخ نورد استقامت از نگاه نبوغ

مریخ نورد استقامت از نگاه نبوغ به گزارش رمز من بالگرد ˮنبوغˮ ناسا که اخیرا یازدهمین سفر خویش را به پایان رسانده چندین تصویر از سیاره ی سرخ ثبت کرده است و در بین این تصاویر مریخ نورد ˮاستقامتˮ هم دیده می شود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، "نبوغ" در یازدهمین ماموریتش تصاویری از تپه های ماسه ای، تخته سنگ ها و سطوح ناحیه ی "Séítah" جنوبی در مریخ ثبت نمود که در بعضی از این تصاویر میتوان کاوشگر "استقامت" را هم مشاهده کرد.
نبوغ مأموریت خویش را برای اثبات امکان پذیر بودن پرواز در مریخ شروع کرد و الان درحال بررسی مناطق قابل توجه علمی برای "استقامت" است و تصاویری با جزئیات بالا از نواحی خطرناک برای این مریخ نورد فراهم می آورد.


در قسمت پایینی این تصویر میتوان سایه "نبوغ" را مشاهده کرد و اگر مستقیم از این سایه به بالای تصویر بروید می توانید "استقامت" را مشاهده کنید. "استقامت" در این تصویر ۵۰۰ متر از "نبوغ" فاصله دارد و ارتفاع "نبوغ" هم ۱۲ متر است.
پرواز یازدهم "نبوغ" با هدف پیش روی بیشتر "نبوغ" نسبت به "استقامت" انجام شد تا این بالگرد بتواند با تصویربرداری از خصوصیت های زمین شناسی مریخ از مأموریت های علمی "استقامت" پشتیبانی کند.
این سفر ۱۳۰.۹ ثانیه به طول انجامید و این پرواز بگونه ای طراحی شده بود که طی آن "نبوغ" به ارتفاع ۳۹ فوت(۱۲ متر) از سطح سیاره و سرعت ۱۱ مایل در ساعت(۱۸ کیلومتر در ساعت) برسد.


منبع:

1400/05/22
12:28:19
5.0 / 5
177
تگهای خبر: استقامت , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت