شرلوک هولمز ناسا در مریخ

شرلوک هولمز ناسا در مریخ رمز من: آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا بتازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام اطلاعاتی درباره ابزار ˮSHERLOCˮ مریخ نورد استقامت ناسا ارائه داد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا نوشت: مریخ نورد استقامت ناسا با کمک دو ابزار SHERLOC و دوربین WATSON درحال جستجو جهت بررسی نمونه ها در سیاره سرخ است.
این ابزارها به مطالعه سطوح سنگ می پردازند و به دنبال ردپایی از حیات میکروسکوپی باستانی خواهند بود.
ابزار SHERLOC بر روی بازوی رباتیک مریخ نورد استقامت تعبیه شده است. "SHERLOC" از طیف سنج، یک لیزر و یک دوربین برای جستجوی ترکیبات آلی و مواد معدنی که ممکنست تحت تأثیر زندگی میکروبی قرار گرفته باشند استفاده می نماید. همین طور دوربین "WATSON" برای "SHERLOC" مانند دستیار زمین شناس عمل می کند و بافت سنگ و خاک مریخ را بزرگنمایی و ثبت می کند.
"اوا شلر"(Eva Scheller) یکی از پژوهشگران بخش ابزار این مریخ نورد است که کمی درباره نحوه عملکرد این ابزار گفته است. اوا شلر درباره ای ابزار اظهار داشت: "SHERLOC" واقعا ابزاری جذاب است و از آنجا که بطور مستقیم به شناسایی ترکیبات آلی می پردازد می تواند به ما در درک بهتر گذشته مریخ کمک نماید. کلمه "SHERLOC" مخفف عبارت اسکن محیط های قابل سکونت با رامان و تابناکی برای جستجوی موادآلی و شیمیایی(Scanning Habitable Environments with Raman & Luminescence for Organics & Chemicals) است.
شرلوک هولمز یک کارآگاه خیالی بود که مسائل جنایی را با بهره گیری از روش های قانونی و قدرت استثنایی اش در مشاهده جزییات حل می کرد. ابزار SHERLOC این مریخ نورد نیز همانند او به مشاهده و اندازه گیری می پردازد. دکتر جان اچ واتسون همکار و دوست هولمز در حل اسرار بود. دوربین WATSON نیز به SHERLOC در حل اسرار حیات در مریخ کمک می نماید.
منبع:

1400/07/04
20:13:12
5.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت