رمز من - ramzeman

قطب شمال زیر ذره بین چینی ها

قطب شمال زیر ذره بین چینی ها رمز من: پژوهشگران چینی دوازدهمین سفر علمی خود به شمالگان را نیز به انتها رساندند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، پژوهشگران چینی روز گذشته بعد از اتمام دوازدهمین سفر علمی خود به شمالگان از کشتی تحقیقاتی یخ شکن "Xuelong ۲" پیاده و وارد بندری در شانگهای شدند.
در طول این سفر علمی که ۷۹ روز به طول انجامید آنها ۱۴ هزار مایل دریایی را طی کردند. پژوهشگران در این سفر اطلاعات جامعی از جو، اقیانوس و محیط زیست دریای "چوکچی" به دست آوردند و به بررسی مطالبی همچون گرمایش جهانی و حفاظت از محیط زیست بومی شمالگان پرداختند.
شمالگان به ناحیه پیرامون قطب شمال گفته می شود. شمالگان بخش هایی از روسیه، آلاسکا، کانادا، گرینلند، لاپلند و سوالبارد و نیز اقیانوس شمالگانی(اقیانوس منجمد شمالی) را در بر می گیرد. دریای چوکچی قسمتی از آب های اقیانوس منجمد شمالی است که در میان دو قاره آسیا و آمریکای شمالی در بین شمال شرقی سیبری و شمال غربی آلاسکا واقع شده است.
از نظر جغرافیایی، چین "ایالت نزدیک شمالگان"(Near-Arctic State) و یکی از نزدیکترین ایالت های قاره ای به مدار شمالگان، به حساب می آید. مدار شمالگان یکی از پنج مدار مهم زمین است که در نقشه ها غالبا نمایش داده می شود. شرایط طبیعی شمالگان و تغییرات آنها تاثیر مستقیمی بر سیستم آب و هوایی و محیط زیست بومی و همین طور اقتصاد چین در حوزه کشاورزی، جنگل داری، ماهی گیری، صنایع دریایی و سایر بخش ها دارد.
از سال ۱۹۹۹ تا حالا چین ۱۲ ماموریت علمی در شمالگان را توسط دو کشتی تحقیقاتی یخ شکن خود به نام های" Xuelong "و "Xuelong ۲ " انجام داده است.

تصویری از کشتی تحقیقاتی یخ شکن Xuelong ۲


منبع:

1400/07/07
22:41:39
5.0 / 5
236
تگهای خبر: اپل , اطلاعات , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت