رمز من - ramzeman

سوخو اس-۷۰ اوخوتنیک یک قدم تا نمونه اولیه

سوخو اس-۷۰ اوخوتنیک یک قدم تا نمونه اولیه هواپیمای جنگی بدون سرنشین و فوق رادار گریز S-70 روسیه به مرحله ساخت یک نمونه اولیه نزدیک می شود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، هواپیمای جنگی بدون سرنشین(پهپاد) آینده روسیه درحال ورود به مرحله ساخت نمونه اولیه است و نخستین نمایش خودرا در ایستگاه تلویزیونی وزارت دفاع این کشور موسوم به "TV Zvezda" به اجرا خواهد گذاشت.
هم اکنون یک ویدئو شامل عمیق ترین تجزیه و تحلیلی که تا حالا از این پهپاد جدید گزارش شده، انتشار یافته است که "سوخو اس-۷۰ اوخوتنیک" را به عموم مردم معرفی می کند.
واژه "اوخوتنیک" در زبان روسی به مفهوم "شکارچی" است و این پهپاد جنگی رادار گریز بسیار بزرگ است.
این ویدئو دیدگاه های جدیدی را در مورد این هواپیمای بدون سرنشین نسل جدید همچون رابط کنترل اپراتورهای پرواز و محل های حمل بار داخلی ارائه می دهد. علاوه بر این، این ویدئو جزییات منحصر به فردی را در مورد چند خاصیت طراحی و روند تولید این پهپاد ارائه می دهد.
روسیه اعلام نموده که که این ویدئو، فصل اول از بررسی این پهپاد است که نشان داده است ممکنست قسمت های بعدی نیز برای آن وجود داشته باشد و اطلاعات بیشتری از آن در دسترس قرار گیرد.


"سوخو اس-۷۰ اوخوتنیک" که به "هانتر بی"(Hunter-B) نیز مشهور است، یک هواپیمای جنگی بدون سرنشین سنگین پنهانکار(پهپاد) ساخت روسیه با فناوری رادار گریزی است که بعنوان یک جنگنده نسل ششم درحال توسعه است.
ارتش روسیه در ابتدا در سال ۲۰۱۹ از این پهپاد رادار گریز رونمایی نمود. البته قبل از آن تصاویری غیر رسمی از آن در رسانه های اجتماعی انتشار یافته بود.
توسعه و ساخت این پهپاد نسل جدید بر عهده شرکت "یونایتد ایرکرفت کورپ"(UAC) است که بعد از دیدار اخیر ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه با مدیرعامل این شرکت در تاریخ ۳ اوت ۲۰۲۰، تحویل این پهپاد به وزارت دفاع روسیه برای سال ۲۰۲۴ تعیین شد.
تا حالا تنها ساخت یکی از این هواپیماهای بدون سرنشین تکمیل شده است، اما حداقل سه مورد دیگر در دست ساخت است. پهپاد "شکارچی" در قسمتی از ویدئوی انتشار یافته، بعنوان "آزمایشگاه" توسط مقامات روسی توصیف می شود که این عبارت بطور معمول برای دارایی های نظامی به کار می رود که بعنوان نمونه اولیه خدمت می کنند.


گزارشات پیشین رسانه های دولتی روسیه اشاره کرده بودند که نسخه دوم که درحال ساخت است، درست مانند نسخه اول عمدتا بعنوان نسخه آزمایشی برای تحقیق و توسعه استفاده می شود و ساخت نسخه سوم و چهارم آن ممکنست چیزی بسیار نزدیک به محصول نهایی را نشان دهد.
یکی از مهم ترین نکاتی که در تصاویر انتشار یافته به چشم می آید، طراحی S-۷۰ است که در کنار طراحی صاف بدنه برای رادار گریزی، نشان داده است این پهپاد جنگی چقدر بزرگ است.
مدل نهایی این پهپاد احتمالاً بصورت نیمه مستقل عمل خواهدنمود.
این پهپاد می تواند نوعی موشک هوا به هوا را حمل کند، اما هنوز هیچ چیز تایید نشده است، چونکه نمایش خدمات داخلی این پهپاد ممنوعست.
هم اکنون نمی توان اظهار داشت که این پهپاد جنگی در مقایسه با فناوری های مشابه در سایر کشورها در چه رتبه ای قرار می گیرد، اما یک چیز قطعی است و آن این که روسیه درحال نزدیک شدن به نسل بعدی فناوری هواپیماهای بدون سرنشین پنهانکار و رادار گریز است.1400/07/17
20:00:39
5.0 / 5
209
تگهای خبر: اطلاعات , تولید , خدمات , شركت
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت