رمز من - ramzeman
روز جهانی سلامت روان

اولین نشانگر زیستی اختلال اضطراب شناسایی شد

اولین نشانگر زیستی اختلال اضطراب شناسایی شد پژوهشگران ˮدانشگاه اوتاگوˮ نیوزلند در مطالعه اخیرشان موفق به شناسایی اولین نشانگر زیستی اختلال اضطراب شده اند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تی ان، یکی از پژوهشگران دانشگاه اوتاگو بتازگی از کشف یک سیگنال مغزی که به تشخیص و درمان اختلالات اضطرابی کمک خواهد کرد، آگاهی داده است.
پروفسور "نیل مک ناتون"(Neil McNaughton) و دیگر همکاران او از دانشکده روانشناسی دانشگاه اوتاگو در مطالعه اخیرشان آخرین مرحله آزمایشات این نشانگر زیستی که یک ریتم مغزی ناشی از تعارضات احساسی در بیماران مبتلا به اضطراب است را تکمیل کردند.
یافته های این مطالعه نشان داد که بیماران مبتلا به اختلالات اضطراب دارای تعارض پرنواختی(conflict rhythmicity) بالایی هستند که میزان آن در بین بیماران مبتلا به این اختلال مختلف است.
پژوهشگران دریافتند افرادی که نمرات بالایی در این تعارضات دارند به نوع خاصی از اختلال اضطراب مبتلا هستند که به احتمال زیاد اختلال آنها با کمک داروهای ضد اضطراب خاصی بهتر خواهد شد اما بیمارانی که دارای نمرات بسیار بالاتری هستند احیانا به صورتی از این اختلال مبتلا هستند که در مقابل این درمان های معمولی نیز مقاومند.
پروفسور مک ناتون می گوید، نشانگر زیستی بر طبق نظریه ای که بیش از ۵۰ سال درحال تکامل بوده، شناسایی شده است.
وی اظهار داشت: این یک پیشرفت مهمست برای اینکه در تشخیص بیماریهای روانپزشکی به علایم بیشتر از علت ها توجه می شود و بدین سبب اهداف درمانی خاصی وجود ندارد. نشانگر زیستی جدید می تواند به توسعه آزمایشات تشخیصی جدید و درمان اختلالات اضطرابی کمک نماید و این به آن معنا است که بیماران سریع تر بهبود می یابند.
یافته های این مطالعه در مجله "نیچر"(Nature) انتشار یافته است.1400/07/19
00:04:59
5.0 / 5
206
تگهای خبر: محقق , مغز , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت