رمز من - ramzeman

چاپ سه بعدی در فضا با استفاده از فلزات ماه

چاپ سه بعدی در فضا با استفاده از فلزات ماه به گزارش رمز من آژانس فضایی اروپا(ESA) چاپ سه بعدی در فضا را با استفاده از ضایعات فلزات روی ماه با همکاری سه شرکت آزمایش می کند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شاید زندگی کردن بر روی ماه هنوز مفهومی دور از ذهن باشد، اما این امر مانع از آماده شدن سازمان های فضایی برای آن نشده است. آژانس فضایی اروپا(ESA) اخیرا با سه شرکت "اینکوس"(Incus)، "OHB System AG" و "Lithoz GmbH" در یک پروژه مشترک برای توسعه و آزمایش چاپ سه بعدی در محیطی با جاذبه خیلی کم که شبیه به شرایط ماه است، همکاری می کند.
این پروژه از احتیاج به تأمین قطعات یدکی روی ماه که از زمین به ماه برده نشده اند، الهام گرفته است. این تکنولوژی جدید از پودرهای بازیافت شده از فلزات ضایعاتی که به راحتی در ماه در دسترس هستند برای تولید مواد جدید استفاده می نماید.
فرآیند ساخت فلز مبتنی بر لیتوگرافی(LMM) متعلق به شرکت "Incus" نوعی فناوری چاپ سه بعدی برای ایجاد قطعات فلزی پیشرفته است که از اصل پلیمریزاسیون نوری استفاده می نماید. این شرکت ها این نوع چاپ سه بعدی را برای این برنامه خاص، بسیار پایدار می دانند.
تکنیک های لیتوگرافی مانند تکنیک های توسعه یافته توسط شرکتهای "Incus" و "Lithoz" امکان ترکیب چاپ سه بعدی با دقت بالا را با فلزات و سرامیک با کارایی بالا فراهم می آورد، در حالیکه از نظر منابع هم بسیار کارآمد است. در حالیکه این مفاهیم با موفقیت در زمین آزمایش شده اند، فعالیت چنین پروژه هایی برای پر کردن شکاف های فناوری و امکان اجرای تولید مواد افزودنی در یک محیط فضایی بسیار مهم می باشد.
این پروژه در مجموع ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید و برای ارزیابی امکان پردازش ضایعات موجود در سطح ماه برای تولید یک محصول نهایی باکیفیت بالا با استفاده از یک فرایند سازگار با محیط زیست و بدون زباله استفاده می شود.
در صورت موفقیت آمیز بودن این پروژه، مأموریت های آینده بر روی ماه وابستگی به زمین را در همه چیز از ایجاد زیستگاه های قمری گرفته تا مواد تحقیقاتی به میزان قابل توجهی می کاهد.
این پروژه به این مفهوم است که مهاجران آینده ماه می توانند هر چیزی را که برای سفرهای خود احتیاج دارند به صورت سه بعدی چاپ کنند و از آنها خواسته می شود که مواد کمتری را در فضاپیما با خود حمل کنند. این امر آنها را مستقل می کند و سفرهای راحتتر و سبک تری را به ماه محقق می کند، چون که مواد اولیه از زمین به ماه برده نمی شوند و از مواد موجود در سطح ماه بدین منظور استفاده می شود.1400/07/20
10:52:09
5.0 / 5
246
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت