رمز من - ramzeman

تبدیل انرژی هسته ای به هیدروژن سبز

تبدیل انرژی هسته ای به هیدروژن سبز به گزارش رمز من وزارت انرژی ایالات متحده ۲۰ میلیون دلار به پروژه ای در ˮآریزوناˮ مختص کرده است تا با استفاده از انرژی هسته ای، هیدروژن سبز تولید کنند و قابلیت آنرا بعنوان باتری مایع پشتیبان و محصول ثانویه تاسیسات هسته ای بسنجند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، این پروژه به رهبری شرکت "PNW Hydrogen LLC" انجام خواهد گرفت و طی آن تاسیسات تولید هیدروژن در مرکز تولیدات انرژی هسته ای "پالو ورد"(Palo Verde) در فینیکس(Phoenix)، آریزونا ایجاد می شود.
در این تاسیسات مخازن بزرگ شش تنی از هیدروژن وجود دارد که نشان دهنده ی ۲۰۰ مگاوات انرژی است و میتوان در زمان اوج مصرف آنرا به برق تبدیل کرد.
از هیدروژن برای تولید مواد شیمایی و سوخت هم استفاده می شود. در این پروژه بررسی می شود که چگونه تاسیسات هسته ای می توانند انرژی اضافه را بعنوان منبع درآمد بفروشند.


در آینده و با استفاده از انرژی های تجدید پذیر، تأمین کنندگان نیروی اولیه مانند تاسیسات هسته ای تنها در غیاب نور خورشید و وزش باد مورد استفاده قرار می گیرند و تولید هیدروژن برای چنین زمان هایی مفید خواهد بود.
این پروژه بخشی از هدف وزارت انرژی ایالات متحده در کاهش قیمت هیدروژن سبز از حدود پنج دلار به ازای هر کیلوگرم به یک دلار است. دلیل این که چرا برای رسیدن به این هدف از انرژی هسته ای گرانقیمت استفاده می شود و نه انرژی خورشیدی این است که اگر از هیدروژن بعنوان باتری مایع در نیروگاه ها استفاده نماییم این برنامه مقرون به صرفه خواهد بود و مقادیر اضافی آنرا میتوان با قیمت ارزان فروخت.1400/07/26
23:17:16
5.0 / 5
259
تگهای خبر: انرژی , تولید , شركت , فروش
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت