رمز من - ramzeman
وزیر ارتباطات در پاسخ خبر داد؛

همکاری با چین برای ارتقای کیفیت اینترنت ثابت

همکاری با چین برای ارتقای کیفیت اینترنت ثابت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تأیید همکاری با چین در حوزه ICT اظهار داشت: توسعه فناوریهای در رابطه با ۵G و اینترنت ثابت را با همکاری کشورهایی همچون چین در دستور کار داریم.به گزارش رمز من به نقل از مهر، عیسی زارع پور امروز در حاشیه برنامه اتصال هزار روستا به شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص این که آیا در توافق ایران و چین همکاری هایی در حوزه فناوری ارتباطات مثل ۵G پیشبینی شده است، اظهار داشت: بله، ما در همکاری هایی که با کشورهای مختلف همچون چین داریم، توسعه فناوری های لازم برای هم حوزه ۵G و هم کیفیت بخشی ارتباطات ثابت را در دستور کار قرار داده ایم.
وی اضافه کرد: همینطور توسعه حضور پلت فرم های ایرانی در کشورهای همسایه را مد نظر داریم. ظرفیت های خوبی در کشورهای مختلف وجود دارد و ما می توانیم استفاده نماییم و همکاریهای متقابل می تواند منجر به رشد و توسعه صنعت ICT در کشور شود.
وزیر ارتباطات ضمن اشاره به اتصال هزار روستا به شبکه ملی اطلاعات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز مشاهده کردید که با یکی از دورافتاده ترین روستاها در اردیبل به شکل تصویری باکیفیت خیلی خوب ارتباط برقرار کردیم این نشان داده است که سرعت شبکه در آن نقطه مناسب می باشد.
اتصال ۳ هزار و ۶۰۰ روستا تا آخر ۱۴۰۱
وی اضافه کرد: امیدوارم که ۳ هزار و ۶۰۰ روستا که فاقد هرگونه ارتباط دیتا هستند و ۳ هزار و ۵۰۰ روستای دیگر که ارتباطشان ناپایدار است در ۴ فاز تا آخر ۱۴۰۱ در صورت تأمین اعتبار به سرعت ارتباطاتشان برقرار شود.
وزبر ارتباطات افزود: به دنبال این هستیم که فیبر نوری را هم توسعه دهیم و روستاهایی که در راه قرار می گیرند و متقاضی هستند را متصل نماییم.
راه اندازی ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری
عیسی پور افزود: برنامه ریزی ما این است که ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری در سرتاسر کشور راه اندازی نماییم که کار بسیار بزرگی و نیازمند عزم ملی است.
وی بیان نمود: شبکه زیر ساخت کشور ظرفیت خوبی دارد و حدود ۳۰ ترابیت بر ثانیه ظرفیت داریم؛ کل ترافیک ما ۱۰ ترابیت بر ثانیه است اما درحال تقویت آن هستیم. برنامه داریم که تا آخر دولت سیزدهم این را به ۱۰۰ ترابیت بر ثانیه برسانیم و همین هم اکنون قرارداد ۲۰ ترابیت بر ثانیه با استفاده از تجهیزات بومی بسته شده و در دهه فجر عملیات آن شروع می شود.
وزیر ارتباطات در پاسخ به این سؤال که کارشناسان معتقدند ۲۰ میلیون پورت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری نشدنی است و با عنایت به این که در دولت های گذشته وعده هایی داده شد و عمل نشد، آیا برنامه زمان بندی دارید و چقدر با سازمان های دیگر مثل شهرداری تعامل کردید که این کار بزرگ صورت گیرد، اظهار داشت: این یک کار ملی است و همه باید پای کار بیایند آنچه سبب شده با قاطعیت اعلام نماییم که این اتفاق خواهد افتاد، همین همگرایی در دولت سیزدهم است. همین روز گذشته در خدمت وزیر نیرو بودیم و توافقات خوبی صورت گرفت تا از شبکه توزیع برق در سرتاسر کشور استفاده نماییم که این پروژه با سرعت بیشتری جلو برود. سازمان همیاری های شهرداری سراسر کشور هم باید پای کار بیایند.
وی خاطرنشان کرد: زمانی که گازکشی در کشور اتفاق می افتاد، همه همکاری می کردند، باید یک چنین نهضتی اتفاق بیفتد که من عزم و اراده آنرا در دولت سیزدهم می بینم. در دهه فجر شاهد برنامه کلان و زمان بندی خواهیم بود و تعداد زیادی هم پورت آماده واگذاری داریم.
زارع پور همینطور درباره سرعت پایین اینترنت در تهران و اختلالات تلفن همراه و علت آن اظهار داشت: یک کار اساسی و اصولی که باید صورت گیرد، توسعه ارتباطات ثابت است باید بیشتر نیازمندی مردم را به سمت ارتباطات ثابت و اینترنت خانگی و شبکه محل کار هدایت نماییم. مفهوم ندارد که در منزل هستید، از گوشی تلفن همراه برای ارتباط استفاده کنید.
وی با اشاره به اینکه ارتباطات سیار محدودیت دارد اظهار داشت: ما توسعه ارتباطات ثابت بعنوان یک راهکار بلندمدت را در دستور کار داریم که البته در کوتاه مدت کار را آغاز کرده ایم و همین سال جاری قریب به نیم میلیون پورت فیبر نوری را راه اندازی می نماییم.
اولویت با روستایی است که هیچ ارتباطی ندارد
زارع پور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این که روستاها گله دارند از این که آنها را از فهرست خارج می کنند و می گویند شما اولویت دوم هستید، ماجرا از چه قرار است؟ اظهار داشت: در ابتدای دولت سیزدهم ۴ هزار روستا داشتیم که هیچ ارتباط دیتایی نداشتند و ۳ هزار و ۵۰۰ روستا ارتباط ناپایداری داشتند، ازاین رو طبیعتاً اولویت یک ما با روستایی است که هیچ ارتباطی ندارد. در کنارش به موازات برای مرتفع ساختن مشکلات ارتباطی سایر روستاها تلاش می نماییم منتها این یک کار سنگین است.
وی افزود: برخی روستاها جاده و برق ندارند و زیر ساخت های اولیه باید در آنها فراهم گردد. عمده روستاهای باقی مانده روستاهایی هستند که پراکندگی آنها زیاد است و یا نقاط صعب العبور هستند. به هر حال اینها نیازمند کار ویژه است؛ قبلاً هر سایتی راه اندازی می کردیم ۲ تا ۳ روستا را پوشش می داد اما هم اکنون به یک و نیم روستا کاهش پیدا کرده است. ما هم با عنایت به محدودیت اعتبارات مجبور هستیم اولویت بندی نماییم، اما آنچه که مسلم است در صورت همراهی نمایندگان در بودجه ۱۴۰۱ ما آماده هستیم که با کار جهادی تا آخر ۱۴۰۱ همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به ارتباطات پرسرعت متصل نماییم.
ادامه دارد...

1400/11/03
14:18:06
5.0 / 5
283
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت