رمز من - ramzeman

اولین کنترل از راه دور هواپیمای برقی عمود پرواز

اولین کنترل از راه دور هواپیمای برقی عمود پرواز به گزارش رمز من نیروی هوایی ایالات متحده نخستین پرواز کنترل از راه دور یک هواپیمای برقی عمود پرواز(eVTOL) را با موفقیت انجام داد. البته این هواپیما می تواند به صورت خودران هم پرواز کند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، ماه گذشته ماه شلوغی برای هواپیماهای برقی عمودپرواز(eVTOL) یا به بیان دقیق تر، هواپیماهای برقی با قابلیت برخاست و فرود عمودی بود، چونکه دو مدل جدید برای نخستین بار به آسمان رفتند.
ابتدا در تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۲۱ گزارش شد که شرکت "سیکلوتک"(CycloTech) مستقر در اتریش نخستین پرواز آزمایشی طرح اولیه تاکسی پرنده برقی عمودپرواز خویش را با وزن ۸۳ کیلوگرم با موفقیت به پایان رساند.
سپس در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱ گزارش شد که شرکت "آرچر"(Archer) مستقر در کالیفرنیا نخستین پرواز هواپیمای برقی عمودپرواز خود معروف به "میکر"(Maker) را که با 12 ملخ ساخته شده است، انجام داد که آنرا به یک هواپیمای ایده آل برای فضاهای شهری تبدیل می کند.
حالا نیروی هوایی ایالات متحده فاش کرده که نخستین پرواز یک هواپیمای برقی عمودپرواز را با کنترل از راه دور با یک خلبان نیروی هوایی در ماه گذشته با موفقیت انجام داده است.
این پرواز بعد از یک برنامه آموزشی چهار روزه بر مبنای کنترل از راه دور هواپیما با استفاده از خصوصیت منحصر به فردی به نام "بادی باکس"(Buddy Box) انجام شد. این خصوصیت طوری طراحی شده است که به خلبان نیروی هوایی، کنترل اولیه را بر روی هواپیمای برقی عمودپرواز می دهد و توانایی نادیده گرفتن هر حرکت خطرناکی را که خلبان درون هواپیما انجام می دهد، فراهم می آورد.
کاپیتان "ترنس مک کنا" خلبان ذخیره نیروی هوایی می گوید: این یک الگوی متفاوت برای کار با هواپیما است. یک چیز مهم که این روش به شما اجازه می دهد آنرا انجام دهید این است که یک رویکرد کاملاً بدون سرنشین یا کاملاً کنترل زمینی فراهم می آورد که برای اقدامات عملیاتی بسیار مهم می باشد.
حالا آیا این بدان معنا است که این هواپیمای برقی عمودپرواز می تواند روزی به صورت مستقل پرواز کند؟ باید منتظر باشیم تا بزودی آنرا در عمل ببینیم.1400/11/04
22:01:39
5.0 / 5
287
تگهای خبر: شركت , كنترل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت