رمز من - ramzeman

بزرگ ترین مار پیتون فلوریدا کشف شد

بزرگ ترین مار پیتون فلوریدا کشف شد رمز من بزرگ ترین مار پیتون فلوریدا کشف شد


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از لایوساینس، این مار غول پیکر، ماده بود و تقریباً ۱۸ فوت(۵.۴ متر) طول و ۲۱۵ پوند(۹۷ کیلوگرم) وزن داشت که ۳۰ پوند(۱۳.۶ کیلوگرم) بیش از بزرگترین پیتون کشف شده تا حالا در این ایالت است. طول بیشتر پیتون های برمه ای(Python bivittatus) که در فلوریدا یافت می شوند بین شش تا ۱۰ فوت(۱.۸ تا ۳ متر) است، بااینکه در زیستگاه های بومی آنها در جنوب شرقی آسیا، طول مارها به طور معمول به ۱۸ فوت(۵.۴ متر) می رسد و بزرگترین آنها می تواند به طول ۲۰ فوت(۶ متر) یا بیشتر برسد.
از زمان یافت شدن در فلوریدا در دهه ۱۹۷۰، مارهای پیتون مهاجم با موفقیت در مناطق جنوبی این ایالت تکثیر شده اند و در آنجا خیلی از پرندگان و پستانداران بومی و همین طور گاهی تمساح یا سگ های خانگی را شکار می کنند.
پیتون های برمه ای به رغم این که از خیلی از گونه های مار بومی فلوریدا بزرگتر هستند، یافتن آنها در بین گنداب های وسیع، جنگل های نیمه گرمسیری "اورگلیدز" و نواحی مجاور آن بسیار دشوار است. برای کاهش این جوامع مهاجم با خارج کردن ماده های فعال از مخفیگاه، ردیاب های "جی پی اس"(GPS) در داخل بدن مارهای نر پیتون قرار داده می شود و سپس این مارها در طبیعت رها می شوند.
"سارا فانک"(Sarah Funck)، زیست شناس کمیسیون صیانت از ماهیان و حیات وحش فلوریدا، به نشنال جئوگرافیک اظهار داشت: اهمیت زیادی دارد که مارهای پیتون ماده از این اکوسیستم حذف شوند، برای اینکه آنها بطور نامتناسبی قادر به تولید فرزندان زیاد هستند.
یک مار نر به طول ۱۲ فوت(۳.۷ متر) با نام "دیونیزوس"(Dionysus) و با نام مستعار "دیون"(Dion) به عنوان طعمه برای این ماده رکوردار که پژوهشگران آنرا در دسامبر ۲۰۲۱ به دام انداختند، مورد استفاده قرار گرفت.
در آن زمان، پژوهشگران متوجه شدند که "دیون" در یک مکان خاص در نزدیکی "ناپل"، در اکوسیستم "اورگلیدز" غربی مستقر شده است. هنگامی که آنها جهت بررسی مار خود رفتند، او را در نزدیکی یک هیولای ماده یافتند. بعد از یک درگیری شدید، آنها موفق به گرفتن مار ماده عظیم الجثه و انتقال آن به مرکز تحقیقاتی خود شدند.


پژوهشگران بعد از کشتن مار ماده، تحقیقاتی را بر روی آن شروع کردند. در داخل بدن آن، ۱۲۲ "فولیکول" تخمک پیدا شد که به نوبه خود رکورد جدیدی است. این ساختارها که حدودا کروی شکل هستند بعد از لقاح به تخمک بالغ تبدیل می شوند. پژوهشگران در دستگاه گوارش مار، تکه هایی از خز، توده های استخوان حل شده و تکه ای از سُم پیدا کردند که نشان میدهد آخرین وعده غذایی مار پیتون یک آهوی دم سفید بالغ بوده است.
به گزارش نشنال جئوگرافیک، برمبنای کالبد شکافی های مشابهی که در گذشته انجام شده است، دانشمندان دریافته اند که پیتون های برمه ای ۲۴ گونه پستاندار، ۴۷ گونه پرنده و دو گونه خزنده را در ایالت فلوریدا شکار می کنند.
"کریستن هارت"(Kristen Hart)، بوم شناس و یکی از همکاران تیم حفاظت، به نشنال جئوگرافیک اظهار داشت: این پیتون ها توانایی تغییر کامل اکوسیستم را دارند، و من می توانم بگویم احیانا قبلاً هم این قابلیت را داشته اند.
منبع:

1401/04/01
20:54:48
5.0 / 5
182
تگهای خبر: اپل , تولید , دانشمند
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت