رمز من - ramzeman

رنگ فضا مستند الهام بخش ناسا درباره فضانوردانش

رنگ فضا مستند الهام بخش ناسا درباره فضانوردانش رمز من: ناسا از عموم مردم دعوت کرده تا مستند الهام بخش این سازمان به نام ˮرنگ فضاˮ(The Color of Space) را تماشا کنند. رنگ فضا مستندی است که داستان سیاه پوستان آمریکایی که مصمم به رسیدن به فضا هستند را روایت می کند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از اس تی دی، این مستند ۵۰ دقیقه ای نخستین بار در روز آزادی(Juneteenth) یکشنبه، ۱۹ ژوئن و طی تعطیلات فدرال و به مناسبت بزرگداشت اختتام برده داری در ایالات متحده پخش گردید و الان برای تماشای آنلاین دردسترس است.
در این مستند مکالمه ای قدرتمند و قابل تامل بین هفت فضانورد فعلی و سابق سیاه پوست ناسا قابل مشاهده می باشد. هر یک از آنها برای عضویت در گروه فضانوردان ناسا و آموزش برای ماموریت های فضایی انتخاب شده اند.
در این مستند فضانوردان فعلی ناسا به اسامی "استفانی ویلسون"(Stephanie Wilson)، "ویکتور گلاور"(Victor Glover)، "جانت اپس"(Jeanette Epps) و همین طور فضانوردان بازنشسته این سازمان فضایی به اسامی "للند ملوین"(Leland Melvin)، "برنارد هریس"(Bernard Harris)، "رابرت کربیم"(Robert Curbeam) و "بابی ساچر"(Bobby Satcher) در مراسمی که توسط "ونسا ویچ"(Vanessa Wyche) مدیر مرکز فضایی جانسون ناسا برگزار شد، درباره سفر و انگیزه های خود صحبت کردند. ونسا ویچ نخستین زن سیاه پوستی است که مدیریت یکی از مراکز ناسا را بر عهده دارد.
این میزگرد که ابتدا در ۲۵ مارس در مرکز فضایی هیوستون برگزار شد، نخستین مراسمی بود که طی آن هفت فضانورد برای یک رویداد رسمی ناسا گردهم جمع می شدند. با شروع دوره جدیدی از ماموریت های اکتشافی ماه بوسیله برنامه آرتمیس، ناسا متعهد شده است که نخستین زن و نخستین فرد رنگین پوست را به سطح ماه بفرستد.
این مستند همین طور شامل ضبط مکالمات بین فضانوردان و دانش آموزان مقطع متوسطه و همین طور دانش آموزانی است که در کالج ها و دانشگاه های تاریخی سیاه پوستان ثبت نام کرده اند. فضانوردان با دانش آموزان در مورد مسیر منحصربه فردی که کاوشگران سیاه پوست در ناسا به آن رسیدند صحبت کردند و درباره داستان های شخصی و انعطاف پذیری خود نکاتی را تعریف کردند و به نسل آینده دانشمندان، مهندسان و کاشفان سفارش هایی کردند.
این مستند همین طور شامل فیلم های آرشیوی کمیاب و مصاحبه هایی با"گایون گای بلوفورد"( Guion 'Guy' Bluford، )اولین مرد سیاه پوست فضانورد و "چارلی بولدن"(Charlie Bolden)، فضانورد بازنشسته و نخستین مدیر سیاه پوست ناسا و فضانوردان سابق ناسا به اسامی "آلوین درو"(Alvin Drew) و "جوان هیگینبوتهام"(Joan Higginbotham) و "اد دوایت"(Ed Dwight)، نخستین فضانورد آفریقایی-آمریکایی ناسا بود. سیاهپوستان آمریکایی از پیش از تاسیس این آژانس به برنامه فضایی آمریکا کمک می کردند.
منبع:

1401/04/07
23:23:43
5.0 / 5
170
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت