رمز من - ramzeman
در جریان یك گفتگوی اقتصادی مقرر شد؛

همکاری آمریکا و ژاپن برای تولید نیمه هادی

همکاری آمریکا و ژاپن برای تولید نیمه هادی ایالات متحده و ژاپن گفتگوی جدید اقتصادی را از روز جمعه با هدف تنظیم بازار تولید تراشه شروع کردند.به گزارش رمز من به نقل از رویترز، کویچی هاگیودا، وزیر بازرگانی ژاپن اظهار داشت: دو کشور در جریان نشست وزیران اقتصادی «دو بعلاوه دو» در واشنگتن بر سر ایجاد یک مرکز تحقیقاتی مشترک جدید برای تولید نیمه هادی های نسل بعدی توافق کردند.
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا، جینا ریموندو وزیر بازرگانی ایالات متحده، یوشیماسا هایاشی وزیر امور خارجه ژاپن و هاگیودا همینطور در مورد انرژی و امنیت غذایی و همکاریهای گسترده تر در حوزه فناوری گفتگو کردند.
بلینکن در جلسه افتتاحیه اظهار داشت: «به عنوان نخستین و سومین اقتصادهای بزرگ جهان، خیلی مهم است که برای دفاع از نظم اقتصادی مبتنی بر قوانین، نظمی که همه کشورها بتوانند در آن شرکت، رقابت و پیشرفت کنند، با هم همکاری نماییم.
بلینکن اظهار داشت: رویدادهای اخیر جهانی همچون همه گیری کووید -۱۹ و جنگ در اوکراین، صدمه پذیری زنجیره های تأمین حیاتی در حوزه های مختلف را نشان داده و تعداد فزاینده ای از کشورها به علت شیوه های وام دهی ناپایدار و غیرشفاف، با بار بدهی دست و پنجه نرم می کنند.
هاگیودا گفت ژاپن به سرعت در زمینه پیشبرد تحقیقات برای تولید نیمه هادی های نسل بعدی اقدام خواهد نمود و افزود واشنگتن و توکیو جهت راه اندازی یک "سازمان تحقیق و توسعه جدید" برای ایجاد یک منبع امن از تولیدات حیاتی فناورانه توافق کرده اند. او اظهار داشت که این مرکز تحقیقاتی برای سایر کشورهای همفکر در دسترس خواهد بود.
دو کشور جزئیات بیشتری از این طرح منتشر نکردند، اما روزنامه ژاپنی نیکی شیمبون پیش تر گفته بود اجرای این طرح تا آخر سال جاری میلادی در ژاپن برای تحقیق درباره تولید تراشه های نیمه هادی ۲ نانومتری آغاز خواهد شد و شامل راه اندازی یک خط تولید نمونه اولیه خواهد بود که باید تا سال ۲۰۲۵ برای تولید نیمه هادی ها فعال شود.


منبع:

1401/05/09
13:04:44
5.0 / 5
210
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت