رمز من - ramzeman

کامپیوتری که از پارچه تولید شده است!

کامپیوتری که از پارچه تولید شده است! رمز من: پژوهشگران آمریکایی در پژوهش جدیدی اهتمام کرده اند تا قابلیت های کامپیوتر معمولی را در یک لباس ادغام کنند که به تراشه، باتری یا سایر تجهیزات الکترونیکی نیازی ندارد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از وایرد، "دن پرستون"(Dan Preston)، مهندس مکانیک "دانشگاه رایس"(Rice University) با یک پیراهن دکمه دار به تماس ویدیویی وارد شده است. سبک شخصی او ممکنست متعارف باشد اما او اینجاست تا درباره ی طراحی خلاقانه جدیدش بگوید. پرستون و گروهش، یک لباس مشکی براق ابداع نموده اند که کار خودرا بدون نیاز به وسایل الکترونیکی انجام می دهد. این لباس می تواند با فشار یک دکمه، کلاه خودرا بالا و پایین ببرد و حاوی یک حافظه ساده به اندازه یک بیت است که داده ها را ذخیره می کند. بگفته پرستون، این یک فناوری بادوام غیر الکترونیکی در یک دستگاه مبتنی بر پارچه است.
این لباس حاوی "آردوینو"(Arduino) یا تراشه های نیمه رسانا نیست و به باتری نیازی ندارد. پرستون و گروهش، تکه هایی از یک پارچه تافته نایلونی تجاری را برش دادند و آنها را به هم چسباندند تا کیسه هایی بادی به اندازه نصف یک کارت ویزیت را تشکیل دهند. آنها کیسه ها را با لوله های نرم کوچک به هم وصل کردند و آنها را در لباس قرار دادند. با فشار دادن دکمه های روی لباس، جریان هوا از یک محفظه حاوی دی اکسید کربن بوسیله کیسه ها کنترل می شود. کیسه ها تا می شوند و باز می شوند تا پیچ خوردگی هایی را ایجاد کنند که کیسه هوا را باد می کند تا کلاه بالا و پایین برود.منبع:

1401/06/23
10:52:30
5.0 / 5
209
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت