رمز من - ramzeman

میکروژل های ترمیم کننده لطمه های مغزی

میکروژل های ترمیم کننده لطمه های مغزی رمز من: پژوهشگران دانشگاه ملی تسینگ هوآ تایوان در مطالعه جدیدشان از توسعه میکروژل هایی که قابلیت ترمیم لطمه های مغزی را دارند، آگاهی داده اند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، لطمه مغزی (Brain injury) نوعی لطمه است که در مغز یک موجود زنده رخ می دهد. لطمه های مغزی را می توان به چند طریق طبقه بندی کرد. لطمه مغزی اولیه و ثانویه اشاره به فرایندهای لطمه و لطمه مغزی متمرکز و پراکنده اشاره به دامنه یا موقعیت لطمه مغزی دارند. ترمیم لطمه مغزی یکی از دلهره آورترین چالش های پزشکی است. افرادی که گرفتار لطمه های مغزی تروماتیک/ ضربه مغزی شده اند، ممکنست در طول زندگی عواقب ناشی از این ضربه را تجربه کنند.

اما آیا می توان بافت لطمه دیده مغز را ترمیم کرد؟ بافت مغز بطور باورنکردنی انعطاف پذیر است و می تواند ترمیم شود، اما التهاب و زخمی که در اثر لطمه ایجاد می شود، می تواند مانع از این امر شود.

در یک مطالعه جدید، پژوهشگران دانشگاه ملی تسینگ هوآ تایوان به سرپرستی "شانگ هو هو"، میکروژلی را توسعه داده اند که از روند از میان رفتن بافت مغز بعد از لطمه شدید محافظت می کند و ترمیم عملکرد عصب ها را بهبود می بخشد. پژوهشگران این مطالعه با بهره گیری از آزمایش ها روی مدلهای موش نشان دادند که این میکروژل تزریقی در عرض ۲ هفته تشکیل رگ های خونی را ۲۵۰ درصد بهبود می بخشد. این میکروژل ها می توانند در کلینیک ها در بخش عصب درمانی استفاده شوند.

در این تصویر میکرو هیدروژل متخلخل رسانا (دایره های سبز) و ناحیه پوشیده شده توسط ذرات رسانا (اشکال چند رنگ) نشان داده شده است.نتایج این پژوهش در مجله" Nature Communications "منتشر شده است.
1401/06/30
10:06:21
5.0 / 5
317
تگهای خبر: مغز
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت