رمز من - ramzeman
ابراز نگرانی یك وكیل در مورد متاورس

متاورس خطرناک است!

متاورس خطرناک است! رمز من: به گزارش رمز من، یک وکیل دادگستری طی صحبت های خود در مورد ˮمتاورسˮ، نگرانی هایی را پیرامون فاش شدن داده های خصوصی کاربران ابراز داشت.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فست کمپانی، "متاورس"(Metaverse) به یکی از بزرگترین تمرکزهای فناوری در دهه آینده تبدیل گشته است. تنها کافی است به فیسبوک نگاه کنید که سال قبل بعنوان بخشی از چشم انداز مدیرعامل خود، "مارک زاکربرگ"(Mark Zuckerberg) در مورد این فناوری همه جانبه، به متا تغییر نام داد.
با این حال، افزایش استفاده از متاورس، با افزایش تمرکز بر حریم خصوصی مصرف کننده هم همراه می باشد. کاربران و قانونگذاران بیشتر در مورد نحوه استفاده، ردیابی و فروش داده های خود نگران شده اند. "جی ادلسون"(Jay Edelson)، وکیل دادگستری که شکایت های قبلی را ضد گوگل و فیسبوک مطرح کرده است، استدلال می کند که کار، بازی و زندگی مردم در دنیای مجازی که کاربران از راه نوعی هدست وارد آن می شوند، در جمع آوری داده ها احیانا یک فاجعه خواهد بود.
دستگاههای هدست می توانند مواردی مانند حرکات، خصوصیت های صورت، پلک زدن، محیط اطراف و فعالیتهای یک شخص را هنگامی که در متاورس حضور دارد، ضبط کنند. ادلسون در "جشنواره نوآوری فست کمپانی"(Fast Company Innovation Festival) به حضار اظهار داشت: متاورس واقعا برای حفظ حریم خصوصی خطرآفرین است چونکه اگر ایده این باشد که ما چیزهایی بپوشیم که همه اطلاعات را از ضربان قلب ما گرفته تا جایی که می رویم و کسی که با او صحبت می نماییم، ردیابی کند، فقط برای شرکتهای داده پرارزش خواهد بود.


وی ادامه داد: اینجاست که اهمیت قوانین حفظ حریم خصوصی مشخص می شود. طرفداران حریم خصوصی داده ها، بر شرکت ها فشار می آورند که شیوه های جمع آوری داده های خویش را با مصرف کنندگان به اشتراک بگذارند؛ یا به این علت که خودشان می خواهند یا به این علت که قانون آنها را به انجام دادن آن مجبور می کند.
ادلسون افزود: نکته کلیدی اینست که شرکت ها واقعا در مورد آن صحبت کنند و بگویند که چه چیزی را جمع آوری می کنند. من به دنبال شکایت از همه نیستم و ترجیح می دهم فقط رفتارشان را تغییر دهند. اگر دلیلی وجود دارد که حاضر نیستید آنرا در قراردادها، روی صحنه یا هر جای دیگری بیان کنید، شاید به این علت باشد که نباید این کارها را انجام دهید. این یک مبحث مهم در متاورس است.
متاورس هنوز اولین روزهای خویش را پشت سر می گذارد و توانایی انتقال یکپارچه از دنیای دیجیتال به دنیای فیزیکی هنوز محقق نشده اما واضح است که بسیاری معتقدند این یکی از بزرگترین فرصت های توسعه در دهه آینده خواهد بود.
بر اساس گزارش شرکت "مکنزی اند کامپنی"(McKinsey & Company)، تنها در پنج ماه نخست سال ۲۰۲۲، شرکتهای سرمایه گذاری خطرپذیر و شرکتهای سهام خصوصی، بیشتر از ۱۲۰ میلیارد دلار در متاورس سرمایه گزاری نموده اند. این بیشتر از دو برابر سرمایه گذاری در سرتاسر سال ۲۰۲۱ است. این سرمایه گذاری ها علل خوبی دارند چونکه مک کنزی پیشبینی می کند که متاورس تا سال ۲۰۳۰، تا پنج تریلیون دلار بازدهی داشته باشد.
ادلسون افزود: نوآوری و انجام دادن کارهای جالب خوب است اما باید به مردم بگویید که در واقع چه چیزی را جمع آوری می کنید، آنها را به چه کسی می دهید و مقرر است با داده ها چه اتفاقی بیفتد. از نظر من، این مورد در رابطه با بی پرده گفتن و رضایت داشتن است.
منبع:

1401/07/04
11:51:27
5.0 / 5
312
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت