رمز من - ramzeman

ماهواره کپستون ناسا به مدار ماه رسید

ماهواره کپستون ناسا به مدار ماه رسید به گزارش رمز من، تاسواره کپستون ناسا به مقصد خود در مدار ماه رسید و رسیدن به این هدف، بشر را یک قدم به ساخت ایستگاه فضایی در مدار ماه نزدیک تر می کند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، اگرچه این تاسواره لحظات پرتنشی را در راه رسیدن به ماه پشت سر گذاشته اما حالا ناسا تایید کرده که تاسواره کپستون نخستین مانور قرار گرفتن در مدار ماه را با موفقیت به پایان رسانده است.
این دستاورد، ناسا را یک قدم دیگر به پرتاب ایستگاه فضایی قمری دروازه ماه(Gateway) نزدیک تر می کند که مقرر است بعنوان پایگاهی برای مأموریت های سرنشین دار و همینطور اقامتگاه موقتی برای فرود فضانوردان بر سطح ماه عمل کند.
بیل نلسون(Bill Nelson)، رئیس ناسا روز یکشنبه در توییتی اعلام نمود که کپستون ناسا به مدار خود در ماه رسید و نخستین مانور تنظیم مدار را هم به پایان رساند. این فضاپیما طی چند روز آینده به اصلاح مدار خود ادامه خواهد داد و مداری را که برای پایگاه قمری دروازه ناسا در نظر گرفته شده آزمایش خواهد نمود.
خبر بزرگ! کپستون ناسا به مدار خود در ماه رسید و نخستین مانور ورود به مدار را کامل کرد!
این فضاپیما به اصلاح مسیر خود طی روزهای آینده ادامه می دهد و مدار برنامه ریزی شده برای ایستگاه فضایی دروازه ماه را آزمایش خواهد نمود.


منبع:

1401/08/24
09:34:46
5.0 / 5
200
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت