رمز من - ramzeman
برای نخستین بار در جهان صورت گرفت؛

اختصاص یک کامپیوتر کوانتومی به تحقیقات پزشکی

اختصاص یک کامپیوتر کوانتومی به تحقیقات پزشکی به گزارش رمز من، شرکت آی بی ام از نخستین کامپیوتر کوانتومی جهان که به تحقیقات مراقبت های بهداشتی اختصاص یافته است، رونمایی نمود. این کامپیوتر کوانتومی حالا در اختیار کلینیک کلیولند است.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت آی بی ام (IBM) و کلینیک کلیولند از یک کامپیوتر کوانتومی رونمایی کردند که می تواند نوآوری های پزشکی را بشکلی بی سابقه پیش ببرد. این کامپیوتر کوانتومی معروف به Quantum System One برای پردازش حجم زیادی از داده ها با سرعت بالا ساخته شده و الان در محوطه این کلینیک مورد بهره برداری قرار گرفته است.

استقرار این کامپیوتر کوانتومی، بخشی از همکاری ۱۰ ساله بین شرکت IBM و کلینیک کلیولند به نام Discovery Accelerator است.

تام میهالویچ، مدیر کلینیک کلیولند در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: این یک نقطه عطف در مشارکت نوآورانه ما با آی بی ام است، چونکه ما راه های جدیدی را جهت استفاده از قدرت محاسبات کوانتومی در مراقبت های بهداشتی بررسی می نماییم.

یک کامپیوتر کوانتومی جدید

گفته می شود که این برای اولین بار در جهان است که یک کامپیوتر کوانتومی صرفا به تحقیقات مراقبت های بهداشتی اختصاص می یابد.

رایانه کوانتومی یک فناوری به سرعت درحال توسعه است که از پدیده های کوانتومی برای حل مسائل پیچیده ای استفاده می نماید که کامپیوتر های معمولی قادر به حل آنها نیستند.

این کامپیوتر کوانتومی پنج فوت (۱.۵ متر) ارتفاع دارد و از آن برای پیشبرد توسعه پزشکی، شناسایی درمان های بیماری های پیچیده، یافتن مولکول های جدید برای ایجاد داروهای مؤثر، توالی یابی ژن ها برای پژوهش های سرطان و حتی ایجاد شغل در قسمت فناوری استفاده می شود.

میهالویچ می گوید: این فناوری نوید یک انقلاب را در مراقبت های بهداشتی و سرعت بخشیدن به پیشرفت مراقبت ها، درمان ها و راهکارهای جدید برای بیماران می دهد. حوزه کوانتوم و سایر فناوری های محاسباتی پیشرفته به پژوهشگران کمک می کنند تا با تنگناهای علمی تاریخی مقابله کنند و به صورت بالقوه درمان های جدیدی برای بیماران مبتلا به بیماری هایی مانند سرطان، دیابت و آلزایمر پیدا کنند.

هدف برنامه Discovery Accelerator تسریع تحقیقات بهداشتی و علوم زیستی در جهان است. این همکاری که در سال ۲۰۲۱ اعلام شد، با هدف پیشبرد تحقیقات زیست پزشکی با ترکیب قدرت هوش مصنوعی، محاسبات ابری ترکیبی و محاسبات کوانتومی طرح ریزی شده است.

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی، ابتکارات دیگر در این برنامه همکاری شامل توسعه یک مدل مبتنی بر کوانتوم برای پیشبینی خطرات قلبی و عروقی بعد از جراحی غیر قلبی، استفاده از هوش مصنوعی برای توالی یابی ژنوم و جستجو در پایگاه های اطلاعاتی بزرگ هدف دارو جهت کمک به بیماران مبتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر است.منبع:

1402/01/10
21:58:56
5.0 / 5
202
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت