رمز من - ramzeman

درخشش یک نور مارپیچی مرموز در آسمان آلاسکا

درخشش یک نور مارپیچی مرموز در آسمان آلاسکا رمز من: یک مارپیچ آبی مرموز، آسمان شب بر فراز آلاسکا را روشن کرد و موجب حیرت تماشاگران شد. اما چه چیزی موجب وقوع این پدیده ی عجیب شده است؟


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، آخر هفته گذشته، ناظران آسمان در آلاسکا با یک منظره غیرمنتظره مواجه گشتند. یک مارپیچ نورانی به رنگ آبی کم رنگ در آسمان شب ظاهر شده بود.
این پدیده در هنگام درخشش شفق های شمالی که هنگام برهم کنش ذرات حامله خورشید و جو زمین ایجاد می شوند و نوارهای سبز روشنی تولید می کنند، نمایان شد.
اما به رغم ظاهر بشقاب پرنده ای یا پورتال مانند آن، علت ایجاد این مارپیچ مرموز ساده تر از آن چیزی است که تصور می شود.


این مارپیچ ناشی از رها شدن سوخت اضافی یک موشک اسپیس ایکس بود که حدود سه ساعت قبل از ظهور آن از کالیفرنیا به فضا پرتاب شد. به سبب جاه طلبی های فضایی ایلان ماسک، پدیده های مشابهی در ماه ژانویه در هاوایی و تابستان گذشته در نیوزیلند نیز رخ داد.
دکتر دان همپتون(Don Hampton)، فیزیکدان فضایی، استادیار پژوهشی در موسسه ژئوفیزیک فیربنکس دانشگاه آلاسکا، می گوید: گاهی موشک ها سوختی دارند که باید رها شود. او اظهار داشت: وقتی آنها این کار را در ارتفاعات بالا انجام می دهند، آن سوخت به یخ تبدیل می شود. اگر این یخ در معرض نور خورشید باشد، وقتی در تاریکی روی زمین هستید، می توانید آنرا به شکل ابری بزرگ ببینید که گاهی اوقات مارپیچی است.
بیشتر بخوانید؛
معمای گوی درخشان آسمان آلاسکا حل شد
موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس جمعه شب از پایگاه فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا به پرواز درآمد. این یک پرتاب قطبی بود که موجب شد در قسمت بزرگی از آلاسکا قابل مشاهده باشد. فالکون ۹ محموله ای شامل ۵۱ فضاپیما را با خود به فضا برد.
حدود سه ساعت بعد از پرتاب، در اوایل بامداد روز شنبه، یک مارپیچ در آسمان ظاهر شد که ناشی از بخار آب موجود در مایعات اگزوز موشک بود.
دکتر همپتون گفت بااینکه این یک پدیده معمولی نیست اما او تقریباً سه بار چنین اتفاقاتی را مشاهده کرده است.


عکاسانی که برای تماشای شفق قطبی آمده بودند عکسهایی از این پدیده در رسانه های اجتماعی منتشر نمودند. یکی از کاربران در توییتر نوشت: فکر می کنم بیگانگان وارد زمین شده اند.
این نخستین باری نیست که پرتاب شرکت اسپیس ایکس موجب می شود ناظران فکر کنند که ممکنست بشقاب پرنده ها وجود داشته باشند.
در ماه ژانویه، مارپیچ دیگری بر فراز جزیره بزرگ هاوایی دیده شد. در ماه ژوئن سال قبل نیز یک مارپیچ آبی مرموز که در آسمان نیوزیلند درحال حرکت بود، تماشاگرانی را که فکر می کردند منشا بیگانه دارد، حیرت زده کرد.
منبع:

1402/01/31
14:31:37
5.0 / 5
327
تگهای خبر: تولید , شركت , فضاپیما , كاربر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت