رمز من - ramzeman

مراسم یادبود ناسا برای جان باختگان فضایی

مراسم یادبود ناسا برای جان باختگان فضایی به گزارش رمز من ناسا مراسم سالانه گرامیداشت فضانوردانی را برگزار كرد، كه در حین ماموریت جان خویش را از دست داده اند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، ناسا مراسم یادبود سالانه فضانوردان و پرسنل جان باخته در ماموریت ها را امسال هم برگزاركرد.

در این مراسم اعضای خانواده و همكاران این فضانوردان شركت داشتند كه دورهم گرد آمدند و مراسم یادبودی را برای افرادی برگزار كردند كه زندگی خویش را صرف برنامه های فضایی آمریكا كردند. فضانوردان قربانی مربوط به پروژه های "آپولو1"، "شاتل فضایی چلنجر" و "شاتل فضایی كلمبیا" هستند.

رابرت لایت فوت مدیر موقت ناسا به همراه دیگر مقامات ارشد این سازمان این مراسم را در "آرامستان ملی آرلینگتون" به پاس زحمات كاركنان ناسا كه زندگی خویش را وقف اكتشافات فضایی كرده اند، برگزار كردند.

در سال 2003، تنها 16 دقیقه پیش ازفرود آمدن شاتل فضایی كلمبیا، یك شكاف موجود در یكی از بال های این شاتل، منجر به انفجار آن گردید وهفت فضانورد از آمریكا، هندوستان و رژیم صهیونیستی در حال بازگشت به جو زمین كشته شدند.

سالها قبل، در ژانویه 1986، یك موتور تقویت كننده "شاتل چلنجر" خراب شد و تنها 73 ثانیه بعد از پرتاب، جان 7 فضانورد این شاتل را گرفت. وضعیت فضانوردان فوت شده "آپولو 1" هم مشابه با "شاتل چلنجر" بود. سه نفر از فضانوردان "آپولو1" هم هنوز به فضا نرسیده بودند كه بر اثر آتش سوزی در كپسول این فضاپیما در تست پیش از پرتاب، از بین رفتند.

به مناسبت این روز یادبود، كاخ سفید هم بیانیه ای به احترام این فضانوردان صادر كرد.

در این بیانیه كوتاه آمده است: ما هیچ گاه مشاركت این قهرمانان آمریكایی را فراموش نخواهیم كرد و با میراث به جا مانده از آنها را تقویت خواهیم كرد تا به مرزهای گسترده و هیجان انگیزی برسیم. 

1396/11/07
20:24:04
5.0 / 5
4851
تگهای خبر: ناسا , فضانورد
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت