رمز من - ramzeman

یك اخترشناس آماتور ماهواره مفقود شده ناسا را پیدا كرد

یك اخترشناس آماتور ماهواره مفقود شده ناسا را پیدا كرد رمز من: ماهواره مفقود شده ناسا توسط یك اختر شناس آماتور پیدا شد.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، مركز فضایی ˮگاداردˮ ناسا تایید كرد كه یك اختر شناس آماتور در جستجوی ماهواره جاسوسی مفقود شده این سازمان، پیام های رادیویی ماهواره علمی ˮایمجˮ(IMAGE) را كه از 12 سال پیش ارتباطش با مركز كنترل ماموریت قطع شده بود، دریافت كرده است.

در 25 مارس سال 2000، ناسا ماهواره (IMAGE) را از پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ در كالیفرنیا بر روی موشك ˮدلتا2ˮ( Delta II) پرتاب كرد.

سپس در 18 دسامبر سال 2005، تماس رادیویی به علت نامشخصی غیرقابل دسترس شد. ناسا بعد از چند هفته كوشش برای تماس مجدد، نتوانست كاوشگر فضایی را پیدا كند.

این مساله تا 7 ژانویه سال 2018 هنگامی كه موشك ˮفالكون9ˮ (Falcon 9) یك محموله مخفی را برای دولت ایالات متحده به مدار حمل می كرد، ادامه داشت. با وجود اینكه این پرتاب ظاهرا موفقیت آمیز بود، اما ماهواره ˮزوماˮ (ZUMA) مفقود شد و ˮاسكات تیلیˮ (Scott Tilly) اخترشناس آماتور ازمنطقه رابرتز كریك در استان بریتیش كلمبیا تصمیم گرفت تا ببیند آیا می تواند این ماهواره را با استفاده از جستجوی طیف رادیوییˮ باند اِسˮ(S-Band) پیدا كند یا خیر.تیلی ماهواره ˮزوماˮ را پیدا نكرد، اما وی در 20 ژانویه گزارش كرد كه یك سیگنال غیرمعمول پیدا كرده و هنگامیكه او پارامترهای مداری منبع پیام ها را مقایسه كرد، متوجه شد كه با پارامترهای ماهواره (IMAGE) مطابقت دارند.

در طول هفته گذشته تیلی یافته های بیشتری را ضبط كرده است و تجزیه وتحلیل او نشان داده است كه ماهواره (IMAGE) در حال چرخش به دور زمین است و احیانا كار می كند ولی پیام هایش در جهت درست مخابره نمی گردد.

در همین حال، ریچارد بورلی از مركز فضایی گادارد در یك ایمیل به تیلی تایید كرد كه منبع رادیویی با ماهواره (IMAGE) سازگار است.
1396/11/09
19:23:16
5.0 / 5
4678
تگهای خبر: ماهواره , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت