رمز من - ramzeman
وزیر ارتباطات خبر داد؛

امنیت USSD تضمین شد، توافق وزارت ارتباطات با بانك مركزی

امنیت USSD تضمین شد، توافق وزارت ارتباطات با بانك مركزی رمز من: وزیر ارتباطات اظهار داشت: تفاهمی میان رگولاتوری و بانك مركزی برای تضمین امنیت سرویس كدهای دستوری موبایل USSD انجام شد.به گزارش رمز من به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح سومین كنفرانس و نمایشگاه اینترنتی اشیاء در جمع خبرنگاران فعال سازی بستر USSD و استفاده از كدهای دستوری موبایل را پیرو مقررات گذاری و پیوست مقرراتی تنظیم شده میان رگولاتوری بانك مركزی و رگولاتوری وزارت ارتباطات عنوان نمود.
وی اظهار داشت: مطابق با توافق صورت گرفته میان سازمان تنظیم مقررات و بانك مركزی مقرر شد تا با مكانیزم امنیتی، امنیت این روش تراكنشی تضمین شود.
وی اضافه كرد: بر این اساس مطابق تفاهمی كه اپراتورهای تلفن همراه و شركت های پرداخت الكترونیك (PSP) داشتند پیشنهاد شد تا مدل امنیتی برای تراكنش ها با قرار دادن یك اپلت روی سیمكارت صورت بگیرد تا ملاحظات بانك مركزی برای امنیت این روش پرداخت الكترونیك محقق شود. هم اكنون این راهكار رگولاتوری در دست بررسی و انجام است.
تحقق اینترنت اشیا در كشور مستلزم آزادسازی فضای فركانسی
وزیر ارتباطات با اشاره به ظرفیت هایی كه در كشور در حوزه اینترنت اشیا وجود دارد، اظهار داشت: ساخت سنسورها و محصولات مرتبط به فناوری اینترنت اشیا در كشور كه به عرصه صنعتی رسیده نشان از ظرفیت های خوب در این حوزه دارد و در صورتی كه آزادسازی فضای فركانسی در زمان مناسب صورت بپذیرد شاهد بهره برداری از این فناوری در كشور خواهیم بود.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه اكوسیستم دستیابی به اینترنت اشیا، بیگ دیتا، هوش مصنوعی و نسل پنجم موبایل در حال تكمیل است تصریح كرد: بر مبنای پایش صورت گرفته بالغ بر ۳۰۰ شركت در كشور در حوزه اینترنت اشیا فعال می باشند كه ۸۰ شركت از این تعداد دارای محصول هستند.
وی اظهار داشت: در زمینه اینترنت اشیا هنوز مقررات گذاری لازم انجام نشده و درصدد تدوین ضوابط و استانداردهای لازم برای این فناوری هستیم.
زیرساخت تولید ۱۰۰ هزار شغل در حوزه IT فراهم شد
وزیر ارتباطات اظهار داشت: بر مبنای آمارهای دریافتی شاخص تولید ۱۰۰ هزار شغل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۵ و ۹۶ محقق شده است و پیش بینی می نماییم در سال آینده هم این توسعه ادامه یابد.
وی با تاكید بر اینكه وزارت ارتباطات مسئول تولید اشتغال مستقیم نیست، تصریح كرد: زیرساخت های در رابطه با تولید اشتغال در این حوزه فراهم گشته است، در صورت برداشتن موانع كسب و كار همچون نظام حقوقی، مالیاتی و بیمه ای شاهد افزایش و رشد اشتغال در این حوزه خواهیم بود.
وی در مورد سوالی در خصوص جذب نخبگان در سازمان های ذیربط وزارت ارتباطات اظهار داشت: دولت بنا نیست به صورت مستقیم شغل تولید كند و ما در حوزه فناوری اطلاعات از نخبگان و بعنوان لوكومتیوی نام می بریم كه خود تولید اشتغال می كنند و در صورتی كه بخواهیم آنها را در شغل های دولتی به خدمت بگیریم با اقتصاد دیجیتال تضاد دارد و خلاقیت نخبگان را از بین می برد.

1396/11/24
14:09:43
5.0 / 5
4762
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت