رمز من - ramzeman
محققان ارتباط واقعی پول با خوشبختی را بررسی كردند؛

مبلغ خوشبختی مشخص شد!

مبلغ خوشبختی مشخص شد! رمز من: دانشمندان معتقدند كه جمله معروف پول خوشبختی نمی آورد دارای مستندات كافی نیست و طبق آخرین مطالعات انجام شده، كسب مقدار مشخص درآمد سالانه در پیدایش احساس خوشبختی كاملا موثر است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس آلرت، طبق آخرین تحقیقات انجام شده توسط محققان دانشگاه "پردو" واقع در ایالت ایندیانای آمریكا در مورد ارتباط سطح درآمد و میزان خوشبختی مشخص شد كه رسیدن به سطح مشخصی از درآمد سالانه در خوشبختی و خوشحال كردن انسان كاملا موثر است.
محققان در مطالعات خود روی نتایج نظرسنجی از 1.7 میلیارد نفر از 164 كشور مختلف از موسسه جهانی "گالوپ" با ابداع یك واحد سنجش خوشبختی موسوم به "SWB" یا خوشبختی درونی دریافتند كه كسب مقدار مشخص درآمد سالانه در احساس شادی و خوشبختی افراد تاثیر به‎سزایی دارد، هرچند كه این شاخص در كشورهای متفاوت با تغییراتی همراه است.
محققان دریافتند كه كسب درآمد سالانه 95 هزار دلار معادل حدود 450 میلیون تومان بهترین سطح شادی، كامیابی و موفقیت را برای انسان به ارمغان می آورد و كسب درآمد سالانه 75 هزار دلار معادل حدودا 350 میلیون تومان بهترین وضعیت تعادل روحی و روانی را برای انسان فراهم می كند.
برای مثال این میزان در استرالیا 1125 هزار دلار، در آمریكای شمالی 105 هزار دلار، در اروپای غربی 100 هزار دلار، در اروپای شرقی 45 هزار دلار و در آمریكای لاتین 35 هزار دلار است.
محققان اظهار كردند: دو شاخص محاسبه شده ممكن است برای كشورهای ثروتمند پایین تر و برای كشورهای فقیرتر بالاتر باشد، اما این شاخص به صورت كلی نشانگر دو سطح تعادل روحی روانی و بالاترین سطح خوشبختی و كامیابی در زندگی است.
به طور كلی مردان با میزان كمتری از درآمد نسبت به زنان احساس خوشبختی می كنند.
این مبحث برای افراد عادی با سطح تحصیلات معمولی نسبت به افراد تحصیلكرده هم صدق می كند.
شاید مهمترین وجه این پژوهش این باشد كه اكنون می توان فهمید كه رسیدن به چه سطح از درآمد می تواند ضامن خوشبختی باشد و افراد درآمدشان را در آن نقطه ثابت كنند.
این پژوهش در مجله Nature Human Behaviour انتشار یافته است.1396/11/27
16:58:56
5.0 / 5
5241
تگهای خبر: دانشمند , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت