رمز من - ramzeman

تكثیر اندام های بدن روی یك تراشه برای تست دارو

تكثیر اندام های بدن روی یك تراشه برای تست دارو رمز من: پژوهشگران، برای جلوگیری از آزمایش های گوناگون روی انسان ها، اندام های بدن را روی یك تراشه تكثیر كردند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ممكن است روزی انسان ها، سلول های بنیادی خودشان را برای بررسی های آزمایشگاهی داشته باشند و دانشمندان برای تولید آن، فقط به گرفتن یك ویال(ظروف شیشه ای كوچك كه برای نگهداری داروها به صورت مایع یا پودر استفاده می شود) خون نیاز داشته باشند.

این پیشرفت می تواند، با فراهم كردن امكان آزمایش گزینه های دارویی گوناگون روی یك تراشه و بدون ماهها آزمون و خطای دردناك و پرهزینه، ایده ˮداروی شخصی سازی شدهˮ را متحول كند.

اكنون، پژوهشگران در گامی بزرگتر با استفاده از سلول های گرفته شده از بیمار برای آزمایش داروهای گوارشی، با موفقیت یك پوشش روده ای انسانی را تكثیر كرده اند.

ممكن است تكثیر اندام روی تراشه ها همینطور بازار تایید دارو را هم بهبود بخشند. 30 درصد از داروها در معرض امتحان قرار نمی گیرند زیرا برای آزمایش روی انسان بیش از اندازه خطرناك هستند اما امكان دارد امتحان كردن آنها روی اندام های تكثیر شده، افراد را در معرض این آزمایش كشنده قرار ندهد.

این تراشه از یك پلیمر انعطاف پذیر ساخته می گردد كه كانال های كوچكی دارد كه می توانند با هزاران سلول انسانی زنده پر شوند.

دكتر ˮجرالدین همیلتونˮ (Geraldine Hamilton)، رئیس و افسر ارشد علمی شركت نوپای استارتاپ ˮEmulateˮ اظهار داشت: تلاش های بسیار، اكنون به بار می نشینند و ما به دنبال درمان بیماری های پیچیده تری هستیم.

این دانشمندان، قلب، ریه، مغز و حتی جفت را درون یك مكعب شفاف با خطوط صورتی و آبی و در اندازه باتری قلمی، تكثیر كرده اند.

همیلتون ادامه داد: این گروه، با استفاده از خون بیماران، سلول های بنیادی تولید می كند. این سلول های بنیادی می توانند به سلول های بنیادی گوناگونی مانند سلول های روده، مغز یا ریه تبدیل شوند و برای بررسی بیماری، مورد استفاده قرار گیرند.
1396/11/29
13:34:12
5.0 / 5
5423
تگهای خبر: تولید , دانشمند , مغز
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت