رمز من - ramzeman

آغاز برنامه شبكه اینترنت ماهواره ای جهانی چین از امسال

آغاز برنامه شبكه اینترنت ماهواره ای جهانی چین از امسال رمز من: سازمان صنعت و هوافضای چین برنامه دارد تا 156 ماهواره برای عرضه اینترنت در سراسر دنیا به فضا پرتاب كند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ماه گذشته شركت فضایی اسپیس ایكس یك جفت ماهواره برای آزمایش برنامه های یك عرضه دهنده اینترنت جهانی به فضا پرتاب كرد و هم اكنون هم سازمان صنعت و هوافضای چین(CASIC) اعلام نموده است كه آزمایش خود تحت عنوان برنامه "هنگ یون"(Hongyun) را تا آخر امسال انجام خواهد داد.

"ژانگ ژونگ یانگ" معاون دوم سازمان "CASIC" امروز اعلام نمود كه نخستین ماهواره در مدار نزدیك زمین قرار خواهد گرفت تا تكنولوژی های پهنای باند خویش را كه قادر است 500 مگابایت بر ثانیه را مخابره كند، آزمایش كند. هدف این است كه 156 عدد از این ماهواره ها به صورت متصل، اینترنت پرسرعت را در سراسر زمین فراهم كند.

پس از آنكه نخستین ماهواره امسال به فضا پرتاب شود، 4 ماهواره دیگر پیش از سال 2020 پرتاب خواهند شد. برنامه ریزی شده تا سال 2022 شبكه به صورت كامل در دسترس قرار گیرد كه پوشش را در سراسر جهان فراهم می كند.

در حالی كه اغلب ماهواره ها در حدود 36 هزار كیلومتری زمین قرار دارند، این ماهواره ها تنها در فاصله 1000 كیلومتری باقی خواهند ماند.

به گفته مسئولان، برنامه "هنگ یون" كاربران را بدون توجه به اینكه در بیابان، دریا و یا در هواپیما هستند، قادر به لذت بردن از خدمات اینترنت پرسرعت می كند.
1396/12/15
14:02:54
5.0 / 5
5106
تگهای خبر: اینترنت , ماهواره
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت