رمز من - ramzeman

مغناطیسم حركت موش ها را كنترل می كند

مغناطیسم حركت موش ها را كنترل می كند به گزارش رمز من دانشمندان دانشگاه بوفالو تكنیكی ارائه كرده اند كه به آن ها امكان كنترل مستقیم حركات فیزیكی موش ها را با استفاده از مغناطیسم می دهد.به گزارش رمز من به نقل از گیزمگ، تیم علمی با استفاده از آنچه "تحریك حرارتی-مغناطیسی" خواند، بخش هایی از مغز موش ها را فعال كرد كه باعث دویدن، چرخیدن و توقف این حیوانات می شوند. محققان امیدوارند این دستاورد بتواند در نهایت به ارائه درمان های جدید برای اختلالات جدید مغز یا حتی بیماری های ذهنی بینجامد.
شیوه جدید از آهنرباها برای ایجاد حرارت ملایم و فعال سازی نورون های خاص بهره می برد. این تحریك حرارتی-مغناطیسی بر روی موش هایی انجام شد كه به طور ژنتیكی مهندسی شده بودند طوری كه سلول های موجود در نورون های هدف، كانال های یونی حساس به دما تولید كنند.
دانشمندان سپس نانوذراتی را به داخل این بخش های مغز تزریق كردند و در آنجا نانوذرات به نورون ها چسبیدند. این ذرات از هسته هیدرواكسیدآهن-كبالت با پوشش هیدراكسیدآهن-منگنز تولید شده بودند. زمانی كه یك میدان مغناطیسی متناوب به این ذرات اعمال می شود، به سمت عقب و جلو حركت می كنند و این امر موجب گرم شدن آن ها می شود. این موضوع به نوبه خود باعث بازشدن كانال های یونی و فعال شدن نورون های خاص می شود.
"آرند پرال" (Arnd Pralle)، رهبر ارشد این مطالعه، گفت: با استفاده از این روش، می توانیم گروه بسیار كوچكی از سلول ها را در ناحیه ای به عرض 100 میكرومتر هدف قرار دهیم.
وی و همكارانش این شیوه را بر روی موش ها آزمایش كردند و سه بخش مختلف مغز آن ها را هدف قرار دادند. با تحریك كردن سلول های موجود در غشای حركتی این حیوانات، آن ها شروع به دویدن كردند؛ همچنین تحریك كردن جسم مخطط مغز موجب چرخیدن آن ها و تحریك كردن بخش عمیقی از مغز موش ها باعث توقف كامل این حیوانات شد.
محققان امیدوارند روزی بتوانند از دستاورد جدید برای ارائه درمان های بهتر برای بیماری ها یا آسیب هایی استفاده كنند كه بر نورون های خاص تاثیر می گذارند. از جمله این بیماری ها می توان به پاركینسون، فلج، صرع و شاید حتی افسردگی اشاره كرد.
آن ها بر این باورند تحریك مغناطیسی-حرارتی در مقایسه با تكنیك هایی مانند اپتوژنتیك كمتر تهاجمی است و موش هایی كه این شیوه روی آن ها آزمایش شد، هیچ آسیبی به مغزشان نرسید.
گام بعدی این مطالعه، استفاده از این روش برای تحریك كردن چندن بخش مغز به طور همزمان است.
جزئیات این تحقیق در مجله eLife قابل مشاهده است.

 

1396/05/27
23:45:58
5.0 / 5
5091
تگهای خبر: فناوری , مغز
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت