رمز من - ramzeman
معاون ستاد مبارزه با قاچاق كالا:

رجیستری تبلت بعد از رفع موانع واردات، حل مشكل شارژرهای سه تیغه

رجیستری تبلت بعد از رفع موانع واردات، حل مشكل شارژرهای سه تیغه رمز من: معاون ستاد مبارزه با قاچاق كالا از برنامه ریزی برای رفع موانع واردات رسمی تبلت های سیم كارت خور به كشور در جهت رجیستری این كالا، اطلاع داد.حمیدرضا دهقانی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه مطابق با طرح تعریف شده در ساماندهی بازار تجهیزات سیم كارت خور، اجرای طرح ثبت و شناسه دار كردن تبلت هم الزامی شده است، اضافه كرد: بر این اساس به دنبال مكانیزمی برای اجرای این قانون هستیم.
وی ادامه داد: در فرآیند رجیستری تبلت هم اكنون با مبحث تصحیح و تطبیق فرآیند رسمی واردات این محصول مواجه هستیم كه بعد از انجام اقدامات مقتضی رجیستری تبلت هم آغاز می گردد.
معاون ستاد مبارزه با قاچاق كالا اضافه كرد: مشكلی كه هم اكنون در واردات رسمی تبلت وجود دارد این است كه تبلت های با برند تجاری معتبر با شارژر سه تیغه وارد كشور می شوند اما استاندارد كشور ما این شارژرها را مورد پذیرش قرار نمی دهند و باید شارژر دو تیغه باشد. اما مشكل اینجاست كه تولید این شارژرها از ابتدا به صورت سه تیغه بوده است.
وی توضیح داد: در این راستا یكی از موانعی كه واردات رسمی این كالا را با مشكلاتی همراه كرده، این مورد است.
دهقانی نیا با تاكید بر اینكه باید به سمت كنترل كردن بازار تبلت و شفاف سازی این بازار پیش رویم تصریح كرد: قانون رجیستری مربوط به تمامی تجهیزات سیم كارت خور می گردد و هم اكنون تبلتی وجود ندارد كه مردم از آن استفاده كنند و سیم كارت خور نباشد بنابراین مبحث رجیستری این كالا در دستور كار قرار دارد اما زمان انجام آن در سال آینده به رفع موانع واردات رسمی این كالا برمی گردد.
به گزارش رمز من به نقل از مهر، طرح ثبت و شناسه دار كردن تجهیزات سیم كارت خور از مهر ماه امسال برای گوشیهای موبایل انجام شد و هم اكنون حدود ۵۰ درصد برندهای موجود در بازار مشمول طرح رجیستری شده اند، بر این اساس مقرر است در فاز بعدی رجیستری تبلت های سیم كارت خور هم در دستور كار قرار گیرد.

1396/12/24
17:54:49
5.0 / 5
5081
تگهای خبر: سیم كارت , كالا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت