رمز من - ramzeman
گامی در جهت حفظ صنایع كشاورزی و غذایی؛

گرده افشانی با زنبورهای رباتیك

گرده افشانی با زنبورهای رباتیك به گزارش رمز من یك شركت آمریكایی، موفق به ساخت نوعی زنبور رباتیك برای انجام كار گرده افشانی در كشاورزی شده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، جمعیت زنبورهای عسل به شكل هشداردهنده ای در حال از بین رفتن است. برای رفع این مشكل، شركت " وال مارت" (Walmart) در آمریكا، اخیرا ربات های زنبور عسل را به ثبت رسانده كه در كشاورزی مانند گرده افشان عمل می كنند.
این ربات های كوچك مانند زنبور عمل می كنند و به صورت خودكار، به گرده افشانی محصولات می پردازند.
عملكرد این زنبورهای رباتیك، با استفاده از حسگرها و دوربین هایی صورت می گیرد كه به آنها در حركت دادن محصولات كمك می كنند. این زنبورها با پرواز خودكار به اطراف می توانند به شكل موثری گرده افشانی كنند.
این ابداع جدید، تنها یكی از 6 پتنت شركت "والمارت" برای پهپادهای كشاورزی هستند و همه نوع كاری از بررسی صدمه محصول گرفته تا پاشیدن آفت كش ها انجام می دهند.
دلیل علاقه ناگهانی شركت "والمارت" به پهپادهای كشاورزی مشخص نیست؛ اما احتمال می رود این شركت، در كوشش برای به دست آوردن كنترل بیشتر در بازار مواد غذایی باشد و با گرفتن چنین نقش مهمی در صنعت كشاورزی، بتواند كیفیت را بهبود بخشد و هزینه ها را كم كند.
در شرایطی كه جمعیت زنبورها رو به كاهش است و نمی توان اقدام دیگری برای گرده افشانی صورت داد، این فناوری، باعث حفظ و پایداری صنعت كشاورزی و غذای مورد استفاده انسان خواهد شد.


 

1396/12/25
18:21:00
5.0 / 5
5151
تگهای خبر: روبات , ربات , فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت