رمز من - ramzeman

آموزش تعامل با ربات ها به كودكان در كره جنوبی

آموزش تعامل با ربات ها به كودكان در كره جنوبی رمز من: محققان دانشگاه ملی سئول در كره جنوبی با ساخت رباتی شبیه به لاك پشت، به دنبال آموزش مهارت های استفاده صحیح از ربات ها برای كودكان هستند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از اسپكتروم، محققان كره ای معتقدند كه باید مهارت های لازم برای تعامل با ربات های پیشرفته از همین امروز به كودكان آموزش داده شود، چون كه كودكان باید نسبت به ربات ها و فراگیری این وسایل هوشمند در آینده آگاه شوند.
ربات لاك پشتی یا Shelly یك ربات نیمه هوشمند است كه بر مبنای رفتار كودكان واكنش نشان داده است. مثلا این ربات در مقابل رفتارهای خشونت آمیز یا بدرفتاری كودكان در لاك خود پنهان می گردد.
هدف اصلی برای ساخت این ربات، جلوگیری از سوءاستفاده از ربات ها است، در واقع این ربات به كودكان می آموزد كه نباید با آنها بد رفتاری شود، در غیر اینصورت آنها می توانند با یك واكنش، ناراحتی خویش را نشان دهند.
این ربات برای بازی همزمان پنج تا هفت كودك تولید شده است. بخش پشتی یا لاك ربات حاوی سنسورهای لرزشی تشخیص دهنده لمس است و سیستم حركتی این ربات هم شامل چهار اندام حركتی است كه همه آنها به همراه سر و دم، متحرك هستند.
این ربات قادر است تا چهار رفتار خوشحالی، خشم، ترس و قهر را شبیه سازی كرده و در هنگام ترس به مدت 14 ثانیه در لاك خود پنهان شود.
محققان بعد از آزمایش دریافتند كه واكنش های هوشمندانه این ربات سبب می گردد كه مهارت های مربوط به كنترل رفتارهای ناخواسته و خشونت آمیز در كودكان افزایش یابد.1396/12/28
20:04:46
5.0 / 5
5408
تگهای خبر: ربات , محقق , هوشمند
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت