رمز من - ramzeman

صورت انسان تحت تاثیر احساسات مختلف تغییر رنگ می دهد!

صورت انسان تحت تاثیر احساسات مختلف تغییر رنگ می دهد! رمز من: محققان دانشگاه ˮاوهایوˮ برای نخستین بار دریافتند كه رنگ صورت انسان تحت تاثیر احساسات مختلف به صورت موضعی تغییر رنگ می دهد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تلگراف، در این مطالعه مشخص شد كه رنگ نقاط مشخصی از صورت مثل بینی، گونه ها و چانه به صورت ناخودآگاه با احساسات فرد تغییر رنگ می دهد، هرچند كه این پدیده ممكن است برای بعضی از افراد غیرقابل تشخیص باشد.
دكتر الكس مارتینز، متخصص علوم شناختی از دانشگاه اوهایو اظهار داشت: مطالعات ما نشان داده است كه عامل اصلی تغییر رنگ موضعی صورت تحت تاثیر احساسات، تغییر در ریتم خون رسانی به قسمت های مختلف صورت است كه تمام این مراحل توسط سیستم عصبی مركزی و تحت تاثیر وضعیت ذهنی كنترل می گردد.
وی در ادامه اضافه كرد: برای دستیبابی به شواهد لازم جهت اثبات این نظریه، تعداد زیادی تصویر پرتره از داوطلبان با احساسات مختلف تهیه شد، سپس توسط كامپیوتر و نرم افزار اختصاصی مورد بررسی قرار گرفت.
پس از مشاهده نتایج بدست آمده حاصل از پردازش كامپیوتر، مشخص شد كه تغییر رنگ صورت در اثر احساسات از الگوهای مشابهی در همه پیروی می كند، مثلا تغییر رنگ هنگام بروز احساساتی همچون شادی، غم و خشم در الگوهای مشترك مشاهده می گردد.
هنگام شادی، گونه ها قرمز شده و رنگ چانه هم به آبی متمایل می گردد. وضعیت رنگ صورت هنگام شگفت زدگی هم با قرمز شدن پیشانی قابل تشخیص می باشد.1397/01/07
14:00:42
5.0 / 5
4484
تگهای خبر: رمز , كامپیوتر , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت