رمز من - ramzeman

استفاده از فناوری بلاك چین برای متحول كردن ذخیره سازی داده ها

استفاده از فناوری بلاك چین برای متحول كردن ذخیره سازی داده ها رمز من: گوگل می خواهد از فناوری بلاك چین برای ارتقای خدمات كلود خود كه مورد استفاده صاحبان كسب و كار است، استفاده نماید.به گزارش رمز من به نقل از دیجیتال ترندز، مقرر است این فناوری نحوه استفاده از خیلی از خدمات آنلاین گوگل را متحول كند.
فناوری بلاك چین هم اكنون به صورت گسترده برای خرید و تبادل ارزهای دیجیتال استفاده می شود، اما گوگل می خواهد آن را به منظور دیگری به كار بگیرد.
با استفاده از فناوری بلاك چین در خدمات كلود، ذخیره سازی داده های كاربران در فضای مجازی به روشی ایمن تر صورت می گیرد. مقرر است افراد و شركت های ثالث هم به راحتی به این خدمات دسترسی یابند تا تایید و ایمن سازی داده ها به سهولت صورت بگیرد.
گوگل می خواهد اسامی شركت هایی كه اجازه استفاده از سرورهای یادشده را دارند، به دقت مشخص نماید. این شركت هنوز زمان دقیق راه اندازی رسمی خدمات یادشده را اعلام نكرده است.
بلاك چین یا زنجیره بلوكی، پایگاه داده توزیع شده و مبتنی بر اجماع است كه به صورت مستمر فهرستی از ركوردها (رده ها) را كه هركدام به گزینه های قبلی فهرست ارجاع می دهند را حفظ می نماید و بدین وسیله در مقابله با تضعیف یا بازنگری غیرمجاز تقویت می گردد. زنجیره بلوكی خود زیربخشی از فناوری های دفتركل توزیع شده (Distributed Ledger) است.
در این فناوری با وجود كاربران متعددی كه به صورت هم زمان داده هایی را ثبت و اصلاح می كنند و ممكن است كه آن داده ها با هم تداخل داشته باشند، شبكه قادر به حفظ یكپارچگی محتوای پایگاه داده است. با عنایت به ساختار داده ای رمزنگاری شده كه بلاك چین دارا است یكپارچگی بدون هیچ كنترل كننده مركزی حفظ می گردد.

1397/01/10
16:34:26
5.0 / 5
4723
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال , فناوری , گوگل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت