رمز من - ramzeman

اطلاعیه شركت رسپینا در مورد حملات سایبری ۱۷فرودین

اطلاعیه شركت رسپینا در مورد حملات سایبری ۱۷فرودین رمز من: شركت داده پردازی رسپینا در مورد حملات سایبری هفدهم فرودین اطلاعیه ای صادر كرد.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شركت داده پردازی رسپینا، متن این اطلاعیه بدین شرح است:
«پیرو حملات سایبری مورخ ۱۳۹۷/۰۱/۱۷ و توضیحات جامع وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای مهندس آذری جهرمی در خبر ساعت ۱۴ مورخ ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ شبكه یك صداوسیما، توضیحاتی در مورد تاثیرپذیری شبكه رسپینا از حملات مذكور به حضور مردم شریف ایران عرضه می شود:
۱- صرفا تعداد ۴۱ عدد از تجهیزات Cisco در شبكه گسترده شركت رسپینا در كل كشور از این حمله تاثیر پذیرفتند و سایر تعداد اشاره شده در شبكه مشتریان شركت رسپینا قرار داشته است.
۲- نوع حمله از نوع منع سرویس بوده و صرفا تنظیمات تجهیزات به تنظیمات كارخانه ای برگشته و هیچگونه سرقت از اطلاعات صورت نگرفته است.
۳- با عنایت به گستردگی و سطح پوشش شبكه رسپینا در كشور در مقایسه با سایر شركت های سرویس دهنده در ایران كه در آمار اعلامی توسط وزیر محترم ارتباطات و قرار گرفتن رسپینا بین ۱۰ شركت بزرگ جهان در تاثیرپذیری هم كاملا مشهود است، این حجم از حملات به شبكه رسپینا غیرقابل اجتناب است. در گزارش سایت Hurricane Electric به آدرس https: //bgp.he.net/country/IR گستردگی شبكه رسپینا در مقایسه با سایر شركت های ایرانی قابل مشاهده و مقایسه است كه با عنایت به تعداد رابطه همسایگی BGP adjacencies، رسپینا در رتبه یك كشور و حتی بالاتر از شركت ارتباطات زیرساخت و مخابرات ایران قرار دارد.

۴- با عنایت به پایبندی رسپینا به عرضه سرویس با كیفیت در سطح استاندارهای جهانی به مردم عزیز و مشتریان بزرگ، كل شبكه رسپینا با تجهیزات با كیفیت و مطرح جهانی Cisco، تجهیز و بسترسازی شده و از آنجائیكه حمله مذكور صرفا روی تجهیزات Cisco بوده، شاهد بیشترین تاثیر پذیری در این شركت در كشور بوده ایم.
۵- شركت رسپینا موفق شد ظرف مدت كمتر از ۲ ساعت با كمك نیروهای متعهد و متخصص خود، شبكه خود و مشتریان را كه در سراسر كشور قرار داشته و جهت رفع مشكل نیاز به حضور فیزیكی پای تجهیزات دارد، به حالت عادی بازگرداند.
شركت داده پردازی رسپینا بعنوان بزرگ ترین توزیع كننده پهنای باند اینترنت اختصاصی در ایران، این اطمینان را به مردم عزیزمان می دهد كه به صورت مداوم در حال پایش و رفع مشكلات احتمالی شبكه به جهت عرضه بهترین كیفیت در سطح استانداردهای جهانی می باشد.
در نهایت از صبر و شكیبایی و همیاری خانواده بزرگ مشتریان رسپینا در جهت رفع مشكلات به وجود آمده در حمله سایبری مذكور، كمال سپاسگزاری را داریم.»

1397/01/21
16:53:34
5.0 / 5
4609
تگهای خبر: اطلاعات , سرویس , شبكه
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت