رمز من - ramzeman
ناسا اعلام كرد؛

حفره های عظیم خورشیدی باعث طوفان های خورشیدی می شوند

حفره های عظیم خورشیدی باعث طوفان های خورشیدی می شوند رمز من: ناسا اعلام نمود كه وجود ˮچاله های خورشیدیˮ نگران كننده نیست و طوفان های خورشیدی از این مناطق ساطع می شوند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز؛ ناسا تایید كرده است كه هفته گذشته خورشید با سه حفره خیره كننده تاجی خورشید (مناطقی از تاج خورشید دمای كمتری دارد) مشاهده شده است.
خورشید دارای چاله هایی است كه وحشت آور هستند. ولی خوشبختانه مسئله نگران كننده ای راجع به آنها وجود ندارد.
داده های ناسا نشان داده است كه وجود این حفره ها عادی است و مناطق وسیعی كه میدان مغناطیسی خورشید آنها را باز كرده است؛ باعث تولید یك حفره موسوم به "تاج خورشیدی"(كرونا) می شوند.
این مناطق دارای طوفان های خورشیدی با سرعت بسیار بالا هستند كه به سمت فضا روانه می شوند. زمانی كه این مناطق توسط اشعه فرابنفش مشاهده می شود، به صورت مناطقی تیره دیده می شوند.
مواد گازی كه از یك حفره وسیع موجود درخورشید به اتمسفر خورشید انتشار می یابند، می توانند چندین روز سیاره ما را در برگیرند.

زمانی كه این طوفان های خورشیدی با لایه های مغناطیسی زمین در ارتباط قرار می گیرند؛ باعث تولید "شفق" به خصوص در مناطق قطبی می شوند.

"سازمان پیش بینی آب و هوای فضایی" (SWPC) آمریكا اعلام نمود: بروز این پدیده طبیعی در ماه گذشته باعث تولید رعب و وحشت در بین مردم این كشور شده است. زیرا اطلاعات كافی راجع به این زمینه وجود نداشته است.
1397/01/25
14:10:47
5.0 / 5
4420
تگهای خبر: تولید , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت