رمز من - ramzeman
معرفی دانشگاههای جهان

دانشگاه بولونیا قدیمی ترین دانشگاه اروپا

دانشگاه بولونیا قدیمی ترین دانشگاه اروپا رمز من: دانشگاه ˮبولونیاˮ از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا با قدمت بیش از 900 سال در ایتالیا است كه تابحال فعالیت های علمی چشمگیری در این دانشگاه صورت گرفته است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی این دانشگاه، "دانشگاه بولونیا"(University of Bologna) قدیمی ترین دانشگاه در جهان غرب است كه از سال 1088 نگاه به آینده دارد. این دانشگاه برخاسته از تلاش جوامعی از دانشجویان خارجی موسوم به "ملت ها"(nations) بوده است كه برای محافظت از خود در برابر قوانین بولونیا شكل گرفتند، برپایه این قانون، تمامی "ملت ها" یا همان شهروندان خارجی به واسطه ارتكاب یك یا چند نفر از اعضای آنها به قتل یك بولونیایی و یا بدهكاری به یكی از شهروندان بولونیا، به صورت گروهی مجازات می شدند. این دانشجویان سپس اساتیدی را استخدام كردند تا به آنها آموزش دهند. در آن زمان بود كه "ملت های" مختلف تصمیم گرفتند انجمنی بزرگتر یا" universitas" و در نهایت دانشگاه را تشكیل دهند.
ساختار سازمانی دانشگاه بولونیا از 33 گروه آموزشی و 11 دانشكده تشكیل می­ شود كه فعالیت های آموزشی را هماهنگ نموده، تركیب یكنواختی تولید می­ كنند، مكمل حوزه های آموزشی هستند و عرضه دهنده كیفیت تدریس و خدمات دانشجویی در حوزه های كشاورزی و دامپزشكی، هنر، علوم انسانی و میراث فرهنگی، اقتصاد، مدیریت، آمار، مهندسی و معماری، زبان و ادبیات خارجی، تفسیر و ترجمه، حقوق، داروسازی، بیوتكنولوژی، علوم ورزشی، علوم سیاسی، روانشناسی و علوم تربیتی هستند.
این دانشگاه دو هزار و 850 نفر عضو هیئت علمی، 52 هزار و 787 نفر دانشجوی كارشناسی، 29 هزار و 576 نفر دانشجوی تحصیلات تكمیلی دارد.


توزیع رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاه بولونیا ایتالیا:
رشته­ های مقطع دكتری 48 رشته، تعداد رشته های كارشناسی ارشد حرفه ای، 71 رشته است كه 14 رشته از این تعداد بین المللی است و به زبان انگلیسی تدریس می گردد.
دانشكده های دانشگاه بولونیا ایتالیا:
دانشكده كشاورزی و دامپزشكی
دانشكده اقتصاد، مدیریت و آمار
دانشكده مهندسی و معماری
دانشكده زبان های خارجی و ادبیات، تفسیر و ترجمه
دانشكده حقوق
دانشكده هنر، علوم انسانی و میراث فرهنگی
دانشكده پزشكی و جراحی
دانشكده داروسازی، بیوتكنولوژی و علوم ورزشی
دانشكده علوم سیاسی
دانشكده روانشناسی و علوم تربیتی
دانشكده علوم


در این دانشگاه تسهیلات پژوهش های علمی به دانشجویان اعطا می گردد و تحقیقات علمی گوناگونی در این دانشگاه صورت می گیرد.
مسئولان این دانشگاه هم انجام پروژه های علمی را خط مشی این دانشگاه می دانند.
از امكانات این دانشگاه برای تحقیقات علمی می توان به دپارتمان های تحقیقاتی، دپارتمان تحقیقاتی تخصصی صنایع اشاره نمود كه از اركان اساسی تحقیقاتی در این دانشگاه است.
" AlmaCube" یكی از بخش های این دانشگاه است كه دانشجویان جوان را برای عرضه یك كسب و كار موفق همراهی می كند.


كمیته ارزیابی تحقیقات(VRA) این دانشگاه هم مسئول هماهنگی و نظارت بر فعالیت های تحقیقاتی است.
این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهان، رتبه 204 جهان است. سال قبل روزنامه ایتالیایی "La Repubblica" به این دانشگاه رتبه اول در بین دانشگاه های ایتالیا را داد.
"گولیلمو ماركنی" مخترع رادیو، "دانته" شاعر نام آشنای ایتالیایی و "اراسموس" فیلسوف هلندی از دانش آموختگان این دانشگاه هستند.1397/02/01
12:59:42
5.0 / 5
5214
تگهای خبر: تكنولوژی
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت