رمز من - ramzeman
مدیرعامل كوالكام:

گوشی های 5G در سال 2019 به بازار می آیند

گوشی های 5G در سال 2019 به بازار می آیند رمز من: مدیرعامل شركت ˮكوالكامˮ (Qualcomm) اظهار داشت نخستین گوشی های 5G كه استانداردهای نسل بعدی تلفن های همراه را پاس می كنند، در سال 2019 و یك سال زودتر از پیش بینی ها وارد بازار می گردند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، این گوشی ها در ابتدا در چند كشور آسیایی و آمریكا وارد بازار خواهند شد.
به گفته مدیرعامل "كوالكام"، گوشی های دارای قابلیت پشتیبانی از شبكه 5G، به جزئی كلیدی از جریان اصلی بازار تبدیل خواهند شد.
"استیون مولنكوف"، مدیرعامل برترین شركت تولید كننده تراشه های گوشی های هوشمند در مصاحبه ای گفت: افزایش تقاضای مصرف كنندگان و نیازهای كسب و كار، باعث شد تا صنعت، پیش بینی قبلی خود را مبنی بر ارتقای شبكه ها و دستگاه ها در سال 2020، یك سال به تعجیل بیاندازد.
وی افزود: شما در سال 2019، شبكه 5G را در دستگاههای واقعی خواهید دید، در حالی كه اگر این سوال را سال گذشته از من می پرسیدید، جوابم سال 2020 بود.
تجاری سازی 5G برای بقای سازندگان ابزارهای شبكه ای مانند"هوآوی"، "نوكیا"، "اریكسون" و همچنین سازندگان گوشی مانند "سامسونگ" و "اپل" با تقاضا برای ویژگی های جدید و ارتقا تجهیزات، حیاتی است.
انتقال به شبكه های جدید، خدمات جدید تلفن همراه و حتی مدل های جدید كسب و كار را نوید می دهد، اما می تواند چالش هایی برای صنایعی كه نتوانند با این پیشرفت همگام شوند، ایجاد كند.
بر خلاف ارتقاهای قبل از استانداردهای شبكه سلولی 2G در اوایل دهه 1990، شبكه 3G در اوایل قرن 21 و شبكه 4G در سال 2010، استانداردهای 5G نه تنها سرعت بیشتر داده های تلفن و رایانه را ارائه می دهد، بلكه خودروها، دستگاهها، كشتی ها و تجهیزات كشاورزی را نیز به اینترنت وصل می كند.
مدیر اجرایی "كوالكام" گفت: در حال حاضر كره جنوبی، ژاپن و آمریكا هر نوع اپراتور شبكه ای را در هر بازار عرضه می كنند و از سال 2019 شروع به راه اندازی شبكه اصلی می كنند. چین نیز احتمالا به این موج خواهد پیوست.
وی افزود: با در نظر گرفتن تاریخچه ارتقای شبكه های سلولی 3G و 4G، كه كره جنوبی و ژاپن اولین توسعه دهندگان بودند و آمریكا به سرعت به دنبال آن رفت و از آنها پیروی كرد، من فكر می كنم اولین سازندگان اصلی؛ كره، ژاپن و آمریكا باشند.
چین، با اختلاف، بزرگترین بازار تلفن همراه دنیاست، به طور سنتی از این پیشگامان اولیه عقب مانده، اما "مولنكوف" می گوید كه آنها احتمالا برای اولین بار به 5G می پیوندند.
آنچه كه ما در چین شاهد آن هستیم، یك تمایل واقعی برای عدم پیروی و همراهی با دیگران است. آنها می خواهند این بار، خود اولین كشور توسعه دهنده باشند.
از نظر ژئوپلیتیكی، مناطق خاصی از جهان نمی خواهند پیوستن شان به این بازی دیر شود.
انتظار می رود بازی های المپیك زمستانی در "پیونگ چانگ" (Pyeongchang) كره جنوبی، در فوریه 2018، نخستین نمایش عمومی برای خدمات 5G باشد.

 

1396/06/25
21:41:20
5.0 / 5
5811
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت