رمز من - ramzeman
داپلكس جای انسان حرف می زند؛

هوش مصنوعی گوگل تفاوتی با انسان عادی ندارد!

هوش مصنوعی گوگل تفاوتی با انسان عادی ندارد! رمز من: ساندار پیچای مدیرعامل گوگل از قدرتمندترین فناوری هوش مصنوعی گوگل موسوم به گوگل داپلكس رونمایی كرده است.به گزارش رمز من به نقل از بیزینس اینسایدر، این نرم افزار هوش مصنوعی جدید دقت بالایی دارد و می تواند به صورت كامل مانند انسان حرف بزند.
شباهت نرم افزار یادشده با شیوه تكلم انسان تابدان حد است كه حتی از تكیه كلام هایی مانند اووم یا آه یا اصطلاحات عامیانه بهره می گیرد.
گوگل داپلكس می تواند تماس های تلفنی مدنظر كاربران را به جای آنها انجام دهد و دقت و هوشمندی آن تا بدان حد است كه فردی كه در آن سوی خط تماس در حال صحبت است، به هیچ وجه متوجه نمی گردد كه با یك نرم افزار و نه یك انسان در حال گفتگو است.
همین مساله سبب شده كه نگرانی هایی در مورد نتایج استفاده از گوگل داپلكس تولید شود و حتی بعضی از امكان سواستفاده از این نرم افزار سخن بگویند. شركت گوگل مدعی شده كه نهایت تلاش خویش را به عمل خواهد آورد تا استفاده از این نرم افزار با شفافیت و به صورت مناسب صورت گیرد.
ساندار پیچای هم اظهار داشته كه این فناوری نیرویی پیش برنده خواهد بود و كیفیت زندگی میلیاردها نفر را در سراسر جهان ارتقا می بخشد. اما هنوز مشخص نمی باشد كه نتیجه ابداع این فناوری چه خواهد بود و سوالات زیادی در مورد نقش و تاثیر آن بر زندگی وجود دارد. ما باید این مسیر را با احتیاط طی نماییم و احساس مسئولیت بالایی داشته باشیم.

1397/02/22
18:59:05
5.0 / 5
5103
تگهای خبر: اپل , فناوری , گوگل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت