رمز من - ramzeman

آمادگی پرتاب ماهواره توسط استارتاپ آمریكایی

آمادگی پرتاب ماهواره توسط استارتاپ آمریكایی به گزارش رمز من اولین پرتاب موشك الكترون تا حدودی موفقیت آمیز بوده است اما این موشك نتوانست به مدار زمین برسد.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، این شركت در ماه مه اولین پرتاب خود را در نیوزلند با موفقیت نسبی انجام داد و حال اعلام كرده است كه با رفع نواقص و ایرادات موجود در پرتاب اول، آماده دومین پرتاب و ارسال ماهواره به مدار زمین است.
آزمایش های نهایی بر روی موتور موشك این استارتاپ موسوم به "الكترون"(Electron) تا ماه آینده انجام خواهد شد و پس از آن برنامه ها برای انجام دومین پرتاب آغاز می شود.
این بار قرار است كه این موشك دو محموله را نیز به همراه خود ببرد. این دو ماهواره برای عكسبرداری از زمین و همچنین پیش بینی و رصد وضعیت آب وهوایی و جوی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
اولین پرتاب موشك الكترون تا حدودی موفقیت آمیز بود اما این موشك نتوانست به مدار زمین برسد.

در بررسی های انجام شده پس از پرتاب مشخص شد كه اشكالات موجود در سامانه ارتباطی بین پایگاه زمینی و موشك و عدم دریافت صحیح دستورات سبب شده است كه هدایت موشك با مشكل مواجه شود اما حال محققان اطمینان داده اند كه این مشكل حل شده و در پرتاب دوم این مسئله تكرار نخواهد شد.
چندی پیش رقیب این استارتاپ در نیوزلند كه "وكتور"(Vector) نام دارد موفق شد مجموعه ای از ماهواره های كوچك را به فضا ببرد و حال این "راكت لب" است كه قصد دارد دومین شركت در این كشور باشد كه ماهواره به فضا می برد.
موشك "الكترون" برای پرتاب كردن ماهواره های كوچك با وزن كمتر از 150 كیلوگرم به مدار زمین با هزینه حدود 4.9 میلیون دلار ساخته شده است. پرتاب آزمایشی این موشك 17 متری بخشی از برنامه تجاری - فضایی است كه با هدف كاوش و دستیابی به اطلاعات صورت می گیرد.

 

1396/07/05
15:41:48
5.0 / 5
5198
تگهای خبر: ماهواره , اطلاعات
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت