رمز من - ramzeman

فناوری فهم عكس در گوشی های اپل

فناوری فهم عكس در گوشی های اپل به گزارش رمز من ؛اپل؛ در كنفرانس سال جدید خود اعلام نمود ؛iOS11؛ یك برنامه عكس جدید و پیشرفته دارد كه مبتنی بر یادگیری ماشین و هوش مصنوعی می باشد.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، این فناوری جدید، عكس های خوب را از عكس های بد و تغییرات را در عكس ها تشخیص می دهد.

ظاهرا برخی از پیشرفت های این فناوری می تواند به دلیل خرید مالكیت یك شركت استارتاپ فرانسوی موسوم به "Regained" در اوایل امسال باشد؛ شركتی كه در زمینه علوم رایانه متخصص است.

رابط برنامه نویسی نرم افزار كاربردی (API) توانایی تجزیه و تحلیل محتوای عكس ها را دارد، به طوری كه به عنوان مثال می توان با جستجوی عكس های یك سگ، همه عكس های آن را دید.

"اپل" این قابلیت را در چند سال گذشته داشته است، اما تصاحب شركتی به قدرتمندی "Regaind" می تواند كلید پیشرفت روزافزون این قابلیت ها باشد و همچنان با برنامه مشابهش در گوگل سازگار باشد.

همانطور كه در وب سایت "Regaind" ادعا می شود، این فناوری نه تنها می تواند محتویات عكس های شما را درك كند، بلكه ارزش های فنی و زیبایی هایشان را نیز تشخیص می دهد.

جالب این است كه "Regaind" ظاهرا چهره شما را طبق جنس، سن و احساسات تجزیه و تحلیل می كند كه بسیار شبیه به برنامه "FaceApp" است.

"اپل" می تواند از تكنیك تجزیه و تحلیل چهره استفاده كند البته نه فقط برای گرفتن سلفی با ترفندها و فیلترها مانند "اسنپ چت"و "اینستاگرام"، بلكه شاید بتواند قدرت ویژگی ایموجی زنده (Animoji) در "آیفون X" را نیز فعال كند.

رابط برنامه نویسی نرم افزار كاربردی یا به صورت خلاصه (رابط برنامه نویسی)، رابط بین یك كتابخانه یا سیستم عامل و برنامه هایی است كه از آن تقاضای سرویس می كنند.

رابط كاركردهایی را تعریف می كند كه كتابخانه یا سیستم عامل می تواند ارائه دهد و مفهومی مجرد است. این كاركردها سپس در قالب یك نرم افزار یا كتابخانه پیاده سازی می شوند. به عبارت ساده تر، رابط برنامه نویسی مجموعه توابعی است كه یك برنامه می تواند از یك برنامه دیگر فرا بخواند.

برای مثال مایكروسافت برای APIهای ویندوز مرجع هایی استاندارد دارد كه با استفاده از آنها برنامه نویسان می توانند از قابلیت ها و سرویس های سیستم عامل در توسعه و نوشتن برنامه های كاربردی خود استفاده كنند.

به طور كلی به مجموعه ای از توابع و رویه ها كه به برنامه های كاربردی دیگر اجازه دسترسی و استفاده از ویژگی ها یا داده های یك نرم افزار را می دهد، API های آن نرم افزار گفته می شود.

نرم افزار ارائه دهنده API می تواند یك سایت اینترنتی، یك سیستم عامل یا هر سرویس دیگری باشد. در اینجا خدمات پایه نرم افزارهای تحت وب هستند كه API های متنوعی ارائه می دهند و برنامه نویسان و تولیدكنندگان دیگری می توانند از آن ها استفاده كرده و بنابراین هزینه های زیرساختی و برنامه نویسی آن ها كاهش پیدا كرده و سرعت برنامه نویسی آن ها افزایش پیدا خواهد كرد؛ زیرا دیگر لازم نیست كه برای ایجاد یك ویژگی خاصی مجددا برنامه نویسی كنند.

همچنین امنیت برنامه های آن ها نیز افزایش خواهد یافت، چرا كه ارائه دهندگان خدمات پایه امنیت خود را در بالاترین سطح ممكن قرار خواهند داد. 

1396/07/11
13:08:04
5.0 / 5
5248
تگهای خبر: فناوری , اپل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت